106 sztuk laptopów i tabletów dla uczniów nie mogących uczestniczyć w zdalnych lekcjach

0
700

Do zamojskich szkół przekazywany jest sprzęt komputerowy dla uczniów, którzy przez brak komputera czy dostępu do Internetu, nie mogą uczestniczyć w zdalnych lekcjach.

W sumie to 106 sztuk laptopów i tabletów z dostępem do Internetu kupionych przez Miasto Zamość i Samorząd Województwa Lubelskiego.

50 laptopów (wraz z oprogramowaniem) przekazało szkołom Miasto Zamość, które pozyskało dofinansowanie na zakup sprzętu z programu „Zdalna szkoła” Ministerstwa Cyfryzacji. Kwota wsparcia przyznana Miastu to 99 800,00 zł. Wysokość dofinansowania jaką można było otrzymać w ramach programu była powiązana z liczbą uczniów. W przypadku Zamościa maksymalnie mogło to być 100 tysięcy złotych, wkład własny nie był wymagany. Laptopy dostarczyła do szkół jedna z zamojskich firm, która zapewnia również serwis gwarancyjny oraz wsparcie techniczne.

–  Sprzęt od razu trafi do uczniów, którzy tego potrzebują. Części młodzieży wypożyczyliśmy szkolne komputery, ale są uczniowie, którzy korzystają z komputerów wspólnie z rodzeństwem i choć mają dostęp do komputera i Internetu, to udział w lekcjach zdalnych, których mamy w naszej szkole ¾,  jest utrudniony- mówi dyrektor I LO w Zamościu Bożena Krupa.

Do zamojskich szkół przekazano również 56 tabletów z dostępem do Internetu, które z myślą o wykluczonych cyfrowo uczniach, kupił Samorząd Województwa Lubelskiego. Tablety w pierwszej kolejności mają trafiać do uczniów ostatnich klas, by jeszcze lepiej mogli przygotowywać się do egzaminów.

zrzut ekranu 2020 04 28 o 14 45 17 106 sztuk laptopów i tabletów dla uczniów nie mogących uczestniczyć w zdalnych lekcjach zrzut ekranu 2020 04 28 o 14 45 01 106 sztuk laptopów i tabletów dla uczniów nie mogących uczestniczyć w zdalnych lekcjach zrzut ekranu 2020 04 28 o 14 45 40 106 sztuk laptopów i tabletów dla uczniów nie mogących uczestniczyć w zdalnych lekcjach

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments