Olimpijczycy z I LO

0
659
Pałac Zamoyskich, fot. Stanisław Orłowski

W trudnym czasie, który przeżywamy szczególnie tęsknimy za dobrymi wiadomościami. Dlatego z przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów I Liceum w Zamościu w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych.

Paulina Wróblewska, uczennica klasy III o profilu prawniczym  uzyskała tytuł finalistki XXXVIII Olimpiady Języka Łacińskiego i znalazła się w gronie 43 uczniów najlepiej znających język łaciński i kulturę antyczną w Polsce. Uzyskując tytuł finalisty, Paulina ma już zdaną maturę z języka łacińskiego i kultury antycznej na 100% i inne uprawnienia właściwe finalistom, między innymi przyjęcie na I rok studiów różnych kierunków z pominięciem postępowania kwalifikującego. Przewodniczką  Pauliny po meandrach gramatyki łacińskiej i kulturze antycznej jest Pani Mirosława Podhajny.

Marcin Sokołowski, uczeń klasy drugiej (!), otrzymał tytuły finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej oraz Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Marcin, rewelacyjnie zaprezentował się w zawodach okregowych obu olimpiad budząc szacunek i uznanie komisji egzaminujących. Opiekunem ucznia jest nauczyciel historii Pan Michał Pałczyński.

Wiktor Wachowicz z kl.II oraz Mikołaj Jachymek z I udowodnili, że znają kanony prawa i uzyskali tytuły finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego.

Uczniowie I LO odnieśli również ogólnopolskie sukcesy w naukach ścisłych. Bartłomiej Jaworski został podwójnym laureatem konkursów chemicznych. Uczeń pracujący pod opieką p. dr Iwony Zych-Wężyk  został laureatem Złotego Indeksu Politechniki Krakowskiej oraz Konkursu Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagielońskiego. Teraz będzie musiał podjąć trudną decyzję o wyborze uczelni na której zechce studiować.

Piątka uczniów zapewniła sobie tytuły finalistów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotów:

matematyka – Krzysztof Madej, Filip Kitka – opiekun p. K. Linek

fizyka – Filip Kitka, Kacper Bulak, Łuksz Kołcon – opiekun p. A. Mazurkiewicz

geografia – Weronika Surmacz – opiekun p. D. Wituch.

 

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom. Życzymy, aby niebawem mogli spokojnie i bezpiecznie przystąpić do egzaminu dojrzałości i rozwijać swoje zainteresowania.

[materiał nadesłany]

 

Poprzedni artykułGaleria Twierdza wspiera szpital “papieski”
Następny artykułCmentarz ponownie otwarty
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments