Gm. Łabunie: Korowawirus w DPS-ie w Majdanie Ruszowskim. 15 osób zakażonych

0
4843
GAIA

O 15 nowych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie zamojskim, poinformowały w środę (15.04) służby prasowe wojewody  lubelskiego. Jak się okazuje, wszystkie mają związek z Domem Pobytu dla Osób Chorych, Niesamodzielnych oraz Starszych „Biały Domek” w Majdanie Ruszowskim (gm. Łabunie).

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie zamojskim dotyczą: dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat, sześciu kobiet w wieku powyżej 61 lat, dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat, mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat, kobiety w przedziale wieku 21-40 lat oraz trzech mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat.” – takie informacje przekazała nam dziś tuż po godz. 10.00 Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego.

Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie te przypadki mają związek z Domem Pobytu dla Osób Chorych, Niesamodzielnych oraz Starszych „Biały Domek” w Majdanie Ruszowskim. Magdalena Smolińska – Kornas, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Lublinie, potwierdziła, że zarażeni są pensjonariusze, personel oraz osoby z otoczenia osób opiekujących się pacjentami tego domu pomocy.

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments