Wrócil z Włoch i złamał kwarantanne. Policja znalazła go w sklepie gdzie kupowal papierosy

0
1868
GAIA

Karę w wysokości 5 tys. zł będzie musiał zapłacić mieszkaniec Hrubieszowa, którzy złamał zasady kwarantanny. Mężczyzna po powrocie z Włoch zamiast przebywać na obowiązkowej kwarantannie podczas policyjnej kontroli przebywał poza swoim domem. Funkcjonariusze spotkali go w miejscowym sklepie gdzie wyszedł kupić papierosy.

Pomimo ciągłych apeli, wciąż znajdują się osoby, które łamią zasady dotyczące odbywania kwarantanny. Lekceważą tym samym zalecenia służb i wysiłki wszystkich osób w walce z epidemią koronawirusa. W stosunku do osób, które nie stosują się do obowiązku pozostania w miejscu odbywania kwarantanny, policjanci poza wszczęciem czynności wyjaśniających, przekazują informacje do Inspekcji Sanitarnej.

Tak też było w przypadku mieszkańca Hrubieszowa, który wrócił z Włoch i według obowiązujących przepisów powinien poddać się obowiązkowi kwarantanny. Policjanci kontrolujący przestrzeganie przepisów udali się do pod adres gdzie powinien przebywać mężczyzna. Pojechali tam dwukrotnie tego samego dnia, jednak mężczyzny nie było w domu. Za drugim razem spotkali go w pobliskim sklepie gdzie poszedł kupić papierosy. Za złamanie obowiązujących przepisów został ukarany i będzie musiał zapłacić 5 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Cały czas przypominamy – #zostańWdomu.

E. K.

Źródło: KMP Hrubieszów

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments