Zamość: Na Cmentarzu Parafialnym także wprowadzono obostrzenia

6
2381
fot. Marek Ścisły/ Cmentarz Parafialny w Zamościu

Z powodu epidemii koronawirusa zarządcy niektórych cmentarzy zdecydowali się wprowadzić zakaz odwiedzin grobów.

Od wtorku (7.04) do odwołania, zamknięty dla odwiedzających jest Cmentarz Komunalny w Zamościu. Wyjątkiem są ceremonie pogrzebowe, w których, oprócz duchownego i obsługi, nie może uczestniczyć więcej niż pięć osób.

Od dziś (8.04) aż do odwołania, zamknięty dla odwiedzających będzie także Cmentarz Parafialny przy ul. Peowiaków w Zamościu. Informację tą potwierdził zarządca nekropolii.

Pochówki na Cmentarzu Parafialnym odbywają się zgodnie z przepisami. Może brać w nich udział do pięciu osób, nie licząc księdza i obsługi pogrzebu.

- reklama-
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Izabella

Szok niedowiazanie codziennie bylam na cmentarzu widziałam jedna dwie osoby .Nie pozwolić wejść zeby zapalic znicz

Izabella

Szok niedowierzanie codziennie chodzę na cmentarz widziałam jedna dwie osoby tłumów nie bylo.Niech staną przy bramie ludzie z obsługi cmentarza i wpuszczają po 5 osob zeby można byli zapalić znicz,

Zofia

To jest nieludzkie. Kupiłam żywe kwiaty dla mojej zmarłej Córki i niestety obeszłam wszystkie wejścia, które są zamknięte. Nie życzę nikomu takiego ,szoku jakiego doznałam. Władze miasta wstydżcie się. Zofia

Miga
Reply to  Zofia

Droga Pani ja też chodziłam na cmentarz 2razy w tygodniu. Też mi zmarla droga dla mnie osoba nie wyrywam z głowy włosów tylko modlitwę odmawiam.

madziunia

Czy mógłby kurier zamojski wyjaśnić na jakiej podstawie został zamknięty ten cmentarz bo zostało napisane że zarządca a po kontakcie z zarządcą ludzie otrzymują wiadomość że dostali takie zarządzenie od proboszcza .Czy proboszcz może decydować o zamknięciu cmentarza przecież cmentarz nie jest własnością proboszcza tam są prywatne grobowce za które ludzie zapłacili.Czy kuria wydała zezwolenie proboszczowi???

madziunia

dlaczego kurier nie odpowiedział na moje pytanie tylko usunął komentarz nie ładnie z waszej strony czyżby ludzie byli wprowadzani w błąd czy za dużo pytań zadałam????