MZ: w tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami jest 160 osób

2
322
W tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób – przekazał w środę rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że około 220 osób opuściło już szpital lub izolację domową z negatywnymi wynikami testu.

Andrusiewicz powiedział w środę na konferencji prasowej, że ostatniej doby ubyło 86 pacjentów w szpitalach jednoimiennych i szpitalach zakaźnych. “To znaczy na oddziałach zakaźnych, bo oprócz szpitali jednoimiennych, mamy również oddziały zakaźne” – podkreślił.

Dodał, że ci pacjenci zostali skierowani do izolatoriów. “Mamy w tej chwili w kraju 7 tys. miejsc w izolatoriach, czyli do izolatoriów możemy kierować osoby niewymagające hospitalizacji, z tymi łagodniejszymi objawami bądź bez objawowych pacjentów. I oni nie muszą zajmować łóżek szpitalnych” – zaznaczył Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia powiedział też, że w tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach, szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób.

Dopytywany, ile osób już wyzdrowiało Andrusiewicz powiedział, że “mamy w granicach 220 osób, które opuściły szpital lub izolację domową”. “Są potwierdzone negatywnymi wynikami testów, są zdrowe” – podkreślił rzecznik MZ. (PAP)

autor: Edyta Roś

 

Poprzedni artykułZamość: Na Cmentarzu Parafialnym także wprowadzono obostrzenia
Następny artykuł#Zamość na zdrowie. Trwa zbiórka na środki ochrony osobistej dla zamojskich medyków.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza

W ubieglym roku bylem na ‘kardiologii’ w tym szpitalu i nie widzialem takich lozek. W jednym pokoju bylo nawet 8 pacjentow (w tym jedna kobieta)! Nie bylo klimatyzacji. Dusznosc przeogromna. Pacjeci zdejmowali pizamy!!! Nie bylo elektronicznego monitorowania pacjetow!! Szkoda bazgroli…

Tomasz Krywionek
Reply to  Eliza

W tym czyli w którym, bo artykuł nie wskazuje na żaden szpital, to samo zdjęcie łóżka nie sugeruje żadnego konkretnego szpitala