Zamość: tłumaczyli się znudzeniem siedzenia w domu i postanowili się „przewietrzyć” na ławeczce

0
2868
GAIA

Spotkanie towarzyskie dla trzech mieszkańców Zamościa zakończyło się postępowaniem mandatowym. Mężczyźni wbrew zakazowi gromadzenia spotkali się, aby porozmawiać. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich, za nieprzestrzeganie przepisów wprowadzonych po to, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się epidemii, będą wyciągane konsekwencje prawne.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dzielnicowy zamojskiej komendy będąc w swoim rejonie służbowym na osiedlu Wyszyńskiego zauważył siedzących na ławce trzech mężczyzn w wieku 34, 37 i 45 lat. Z uwagi na obowiązujące przepisy mówiące o zakazie gromadzenia się natychmiast zareagował. W odpowiedzi na pytanie o powód przebywania w tym miejscu mężczyźni odpowiedzieli, że chcieli razem się spotkać i porozmawiać, ponieważ są już znudzeni siedzeniem w domu. Dodali, że wiedzą o wprowadzonych ograniczeniach przemieszczania się jednak postanowili się „przewietrzyć”. Za nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowanie otrzymali mandaty karne.

Ponawiamy apel o rozsądek, odpowiedzialne zachowania oraz przestrzeganie wprowadzonych dla bezpieczeństwa nas wszystkich ograniczeń i zakazów.
D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments