Prezydent Wnuk: “Mamy kolejne zakażenie koronawirusem w Zamościu”

4
3561

“Mamy kolejne zakażenie koronawirusem w Zamościu, dobra wiadomość jest taka, że jest to osoba z kwarantanny.” – powiadomił dziś (2.04) Prezydent Andrzej Wnuk. Do tej pory zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w sumie u 6 mieszkańców Zamościa.

Prezydent poinformował także, że dziś pierwsza osoba opuści kwarantannę zbiorową.

Służby Sanitarne podkreślają, że szczyt zachorowań jeszcze przed nami, ok. 800 osób wróciło z zagranicy przed świętami, więc musimy obserwować siebie nawzajem, a także sąsiadów, żeby wiedzieć jak wygląda sytuacja. Trzy ogniska, które mamy w Zamościu i powiecie powodują, że z jednej strony jesteśmy spokojni, a z drugiej – z niepokojem patrzymy , jak się to rozwinie.” – powiedział Prezydent.

Prezydent zachęcił także do wsparcia projektu “Zamość na zdrowie” założonego wspólnie z organizacją charytatywną Rotary Club Zamość. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez zamojskie szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic).

Zbiórka skierowana jest zarówno do darczyńców indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu.

 

 

 

 

Poprzedni artykułZamość: tłumaczyli się znudzeniem siedzenia w domu i postanowili się “przewietrzyć” na ławeczce
Następny artykułWyniki konkursu plastycznego “100 lat Zamojszczyzno” [LAUREACI, NAGRODZONE PRACE]
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna

Panie Prezydencie, z przykrością to piszę, ale zachorowania będą, bo bezmyślność ludzka jest wielka. Listonosz przynoszący emeryturę wchodzi do mieszkania moich 80-letnich rodziców, jest bez maseczki, bez rękawiczek. Wyciąga pieniądze z torby, kładzie na stół i prosi oczywiście o podpisy podając swój długopis. Potem zapewne idzie do innych mieszkań, do innych starszych ludzi, wszędzie bez zabezpieczenia….
Po co zostajemy w domach, po co izolujemy ludzi starszych, po co ten cały cyrk pytam?
Nie trzeba być uczonym, nie trzeba być medykiem, żeby wiedzieć na jakie niebezpieczeństwo taki urzędnik naraża kilkadziesiąt osób dziennie.
Chyba nie muszę już nic dodawać, prawda?

sasa
Reply to  Anna

niech Pani rodzice założą konto bankowe, uchronicie osoby starsze i listonosza

Tom
Reply to  Anna

Taki urzędnik naraża nas jak i siebie samego. Jego firmę nie stać na maseczki i rękawice.

Kimi

Chroń swoje życie. Zostań w domu!… To dlatego sieć sklepów BIEDRONKA wydłużyła godziny otwarcia od 6.00 – 24.00! To dla naszego dobra?? Żal…