Pierwsze komunie święte zostaną przełożone. Jest decyzja Ks. Biskupa Mariana Rojka

4
6691
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

„Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego rozwoju sytuacji, Ks. Biskup Marian Rojek postanowił, że Pierwsze Komunie Święte w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej zostają przełożone na miesiąc październik 2020 r.” – poinformowała w czwartek, 2 kwietnia diecezja.

Poniżej publikujemy dekret Ks. Biskupa Mariana Rojka

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego rozwoju sytuacji, postanawiam, że Pierwsze Komunie Święte w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zostają przełożone na październik 2020 r.

Proszę duszpasterzy oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby wykorzystać obecny czas ograniczeń co do możliwości spotkań duszpasterskich i katechetycznych na bardziej intensywną ewangelizację w środowiskach rodzinnych. Niech mobilizuje ona do osobistego świadectwa wiary i zaowocuje mocniejszym pragnieniem przyjęcia przez dzieci Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Zobowiązuję również Księży Dziekanów, aby po uzgodnieniu z Księżmi Proboszczami w jak najbliższym czasie opracowali nowe kalendarium Pierwszej Komunii Świętej dla swoich dekanatów i miast na październik 2020 r., a duszpasterzy proszę o poinformowanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych o nowych terminach.

+ Bp Marian Rojek

Zamość, 2 kwietnia 2020 r. 

dekret pierwsze komunie 739x1024 1 Pierwsze komunie święte zostaną przełożone. Jest decyzja Ks. Biskupa Mariana Rojka

 

 

 

 

- reklama-
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aka

najpierw niech sie zapytaja rodzicow czy wyrazaja zgode aby komunie byly przelozone na tak brzydki i zimny miesiac jakim jest pazdziernik?a nie sami wprowadzaja swoje rzady!!!1

kola
Reply to  aka

no wlasnie dlaczego nikt nie pyta o zgode rodzicow moze nie chcemy komunii w pazdzierniku tylko w cieplych miesiacach!!!!

Bea

No właśnie a sierpień, ewentualne, wrzesień. Apropo, terminy niedziel, majowych, muszą być podobne do terminów, przeniesionych na inne miesiące, bo, będzie wielki bałagan. W restauraciach, nie będzie, miejsc. Np ja miałam zarezerwowane na koniec mają. I moja komunia powinna być przeniesiona na koniec innego miesiąca. Wtedy kazden miałby zachowany swój termin. Tak muszą podejść do tego księża. A. Nie z31maja, przerzuca na4pazdziernik, ❓to ma być?

Xxx

Nie ważne w jakim miesiącu dzieci przystąpiła do sakramentu ważne by przystąpiły kazdy miesiac jest piękny tak samo jak ślubu w każdym miesiącu odbywają się biskupi w całej pl przenoszą na październik bo to miesiac w którym powinno już się wszystko uspokoić z epidemioł nie myślcie ze wasze dzieci wrucal do czerwca do szkoły