Zamość: Restauratorzy z Zamościa wspierają służby medyczne ciepłym posiłkiem

1
592
fot. nadesłane

Zamojskie lokale gastronomiczne włączyły się do ogólnopolskiej akcji wsparcia pracowników służb medycznych w trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa. Nasi restauratorzy postanowili docenić wysiłek ratowników medycznych poprzez dostarczanie im bezpłatnie ciepłych posiłków.

Obecna sytuacja to trudny okres dla nas wszystkich, w szczególności zaś dla dla pracowników służb medycznych, którzy pracują teraz ze wzmożona siłą, ryzykując przy tym własnym zdrowiem. W tym ciężkim okresie restauratorzy w całej Polsce okazują swoją solidarność z pracownikami służby zdrowia: lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi czy diagnostami laboratoryjnymi, poprzez dostarczanie im bezpłatnie ciepłych posiłków.

W Zamościu jako pierwszy z taką inicjatywą wyszedł lokal Kebab Wypas. W poniedziałek, 16 marca na profilu restauracji pojawił się post o szczególnej treści:

Chcieliśmy podziękować Ratownikom Medycznym za ich starania i trud w tym ciężkim okresie. Postanowiliśmy zapewnić im całkowicie za darmo posiłek. 19 Ratowników zaskoczyliśmy swoim gestem. Sprawiło nam to ogromną przyjemność. Tym samym zachęcamy inne działalności gastronomiczne do tego szczytnego celu.” – napisali pracownicy lokalu.

Za przykładem Kebabu Wypas już podążają inne zamojskie restauracje. W gronie tym znalazła się Restauracja Polonia, która również postanowiła podziękować ratownikom medycznym za ich poświęcenie, przywożąc im darmowy posiłek.

Mówią, że dobro wraca…. W dzisiejszych czasach potrzebujemy wsparcia ale musimy też je okazywać. “Zaszczepieni” wczorajszą akcją przyjaciół z Kebab Wypas postanowiliśmy drobnym gestem podziękować Ratownikom za ich pracę.” – tak skomentowała swój czyn Restauracja Polonia.

Do akcji przyłączyła się także zamojska restauracja Verona, która zamierza codziennie przekazywać pracownikom służby zdrowia 10 darmowych pizz. Lokal zachęca również firmy i osoby prywatne o dołączenie się i telefoniczne zamawianie posiłków dla wybranych pracowników Służby Zdrowia. Szczegółów szukajcie na facebookowym profilu Verona Cafe Ristorante.

Kolejnym lokalem gastronomicznym, który zapowiedział swoją pomoc służbom medycznym są PIEROGI DOMOWE OD AGI

„Nowy Kurier Zamojski” gorąco popiera takie akcje. Z pewnością będziemy je nagłaśniać, aby zachęcić do pomocy także innych.

Poprzedni artykułZUS: ułatwienia dla firm w kryzysie w związku z koronawirusem
Następny artykuł72- latka ukarana mandatem za wypalanie traw
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka

Dziękujemy! Wasze wsparcie jest nieocenione!