Zamość: ZOO było zamknięte, mimo to dwóch nastolatków postanowiło je zwiedzić

0
2235
fot. KMP Zamość

Dwóch nastolatków w wieku 17 i 19 przyjechało do Zamościa, aby zwiedzić ZOO. Niestety ogród był zamknięty. Nie stanowiło to jednak dla nich przeszkody. Swoje plany zrealizowali przeskakując przez ogrodzenie. O nagannym zachowaniu 17-latka dowie się sąd rodzinny, odpowiedzialności za uszkodzenie panelu ogrodzenia nie uniknie również 19-latek.

W sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 17:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że dwie osoby weszły na teren ogrodu zoologicznego przeskakując ogrodzenie. W tym czasie ogród był zamknięty dla zwiedzających.

Jak się okazało dwóch młodzieńców, 17-latek z powiatu chełmskiego oraz 19-latek z powiatu świdnickiego, wspólnie z kolegami przyjechali do Zamościa, aby zwiedzić ZOO. Kiedy dowiedzieli się, że ogród jest zamknięty postanowili mimo wszystko pospacerować po terenie ZOO. W tym celu przeskoczyli przez ogrodzenie, przy okazji uszkadzając jedno z przęseł.

Badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, natomiast jego młodszy kolega w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. 17-latka z komendy odebrał opiekun. O jego nieodpowiedzialnym zachowaniu dowie się sąd rodzinny. Za uszkodzenie ogrodzenia odpowie również 19-latek. Wartość uszkodzeń przedstawiciel ogrodu zoologicznego wycenił na kwotę ok. 300 zł.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułWybuch butli z gazem w bloku mieszkalnym
Następny artykułDwa pierwsze przypadki koronawirusa w powiecie zamojskim.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments