W “Stylowym” powstanie nowoczesna sala kinowa! Koszt to blisko 1 mln zł.

1
711
Fot. Piotr Mastalerz/ CKF "Stylowy" w Zamościu

Już w czerwcu w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu powstanie pierwsza w regionie sala kinowa z nowoczesnym nagłośnieniem Dolby Atmos. W tym celu zostanie gruntownie zmodernizowana sala 2. Prace zaplanowane są w kwietniu i maju bieżącego roku. Koszt modernizacji to 964 270,00 zł.

Dolby Atmos® to zupełnie nowa jakość dźwięku przestrzennego. Oprócz głośników otaczających widzów dookoła, pomieszczenia obsługujące dźwięk Dolby Atmos, posiadają dodatkowe głośniki umieszczone na suficie. Daje to niepowtarzalne odczucie przebywania w samym centrum dźwięku. Dzięki temu projekcja filmu oddziałuje na widza nie tylko obrazem, ale i pełną przestrzennością brzmienia, dostarczając niesamowitych wrażeń.

Remont sali obejmować będzie – oprócz zmiany nagłośnienia – wymianę foteli kinowych, uruchomienie pętli indukcyjnej umożliwiającej korzystanie z oferty filmowej osobom niedosłyszącym oraz wymianę oświetlenia i okładzin.

Nie wszystkie filmy, można oglądać w nowej technologii. Film musi być wyprodukowany w wersji z Dolby Atmos. Takich tytułów przybywa na polskim rynku dystrybucyjnym. Z Dolby Atmos seans filmowy staje przeżyciem a  nie tylko oglądaniem filmu. Nowa jakość dźwięku wkrótce w zamojskim kinie!

Poprzedni artykuł4 nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim
Następny artykułPiękny jubileusz mieszkanki gm. Zamość. Pani Marianna skończyła 100 lat [ZDJECIA]
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
strider

a kiedy zmienią projektory żeby było coś widać na ekranie