Piękny jubileusz mieszkanki gm. Zamość. Pani Marianna skończyła 100 lat [ZDJECIA]

0
1347
Foto: Emil Cabaj (GOKGZ)

Tegoroczny Dzień Kobiet był zarazem dniem niepowtarzalnego jubileuszu Pani Marianny Cyc, która urodziła się dokładnie 100 lat temu. Pani Marianna świętowała swoje setne urodziny w Wólce Panieńskiej (Gmina Zamość), gdzie obecnie mieszka.

 

Tegoroczna Stulatka urodziła się w Majdanie Ruszowskim (obecnie w Gminie Łabunie) w rodzinie chłopskiej. Miała siedmioro rodzeństwa, jest drugą z najstarszych sióstr. Latem 1945 roku wyszła za mąż za Franciszka Cyca. Po ślubie zamieszkali w Zamościu. Małżonek pracował jako krawiec w szwalni i był jedynym żywicielem rodziny. Pani Marianna poświęciła się prowadzeniu domu oraz wychowaniu córki i dwóch synów. Niestety, owdowiała mając zaledwie 48 lat. Na jej utrzymaniu pozostali dwaj chłopcy, wówczas 18-letni i 10-letni, ale z biegiem upływu lat Pani Marianna doczekała się aż dziewięciorga wnucząt i jedenaściorga prawnucząt. Od wielu lat mieszka z najmłodszym synem i jego rodziną.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Jubilatki, odprawioną w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej. Dalszą część uroczystości, zorganizowaną przez rodzinę, kontynuowano w Restauracji „Malinowa” w pobliskim Hotelu Wojto. Tutaj rodzina, najbliżsi oraz władze samorządowe Gminy Zamość w osobach Wójta Ryszarda Gliwińskiego i Wojciecha Suchowicza – Przewodniczącego Rady Gminy Zamość, który jest jednocześnie Sołtysem Wólki Panieńskiej, składali szanownej Jubilatce najlepsze życzenia. Były kwiaty, prezenty, urodzinowy tort i okolicznościowy upominek od Samorządu Gminy Zamość w postaci pamiątkowego grawertonu ze specjalnymi życzeniami. W uroczystościach wzięło udział ok. 60 osób.

autor/źródło: GOK Gminy Zamość (na podstawie relacji przesłanej przez rodzinę Jubilatki)

 

 

Poprzedni artykułW “Stylowym” powstanie nowoczesna sala kinowa! Koszt to blisko 1 mln zł.
Następny artykułTerytorialsi z Lubelszczyzny zmieniają model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments