Seria nieszczęśliwych zdarzeń na drogach regionu

0
683

Wczoraj na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, z czego trzy miały miejsce na DK-17. Na szczęście nikomu z uczestników nic się nie stało. Policja ponownie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku za kierownicą. Pamiętajmy, jeżeli w trakcie podróży na swojej drodze najedziemy na kolizję, czy wypadek drogowy – zachowajmy szczególną ostrożność, bądźmy czujni i wykażmy się chwilą cierpliwości.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 10:30 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łopiennik Podleśny. Jak ustalili policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki Audi jadący w kierunku Krasnegostawu w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania kilku pojazdów nie zdążył przed zwężeniem pasa ruchu i zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Dacia jadącym w stronę Lublina, którym kierował 53-letni mieszkaniec z gm. Sitno. 38-letni kierowca z Chełma, jadący audi odjechał z miejsca zdarzenia. Mundurowym tłumaczył, że nie zatrzymał pojazdu z uwagi na brak miejsca. 38-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy.

Ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony i odbywał się wahadłowo. Teraz kierowca dacii za swoje czyny odpowie przed sądem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Kilka minut później również na DK-17 w miejscowości Łopiennik Nadleśny 37-letni obywatel Ukrainy jadący samochodem m-ki Renault nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i widząc przed sobą zatrzymujące się pojazdy zaczął nagle hamować, po czym wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Na szczęście nic mu się nie stało.

Trzeci kierowca, 57–latek z powiatu łęczyńskiego któremu z uwagi na utrudnienia powstałe w ruchu, nie chciało się czekać, zaczął wykonywać manewr zawracania na drodze krajowej nr 17. W wyniku czego samochód dostawczy marki Iveco wpadł do przydrożnego rowu.

Po godzinie 13:00 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Suchodoły. Jak ustalili funkcjonariusze, przyczepka podpięta do samochodu osobowego marki Opel w wyniku bardzo silnego wiatru bocznego przewróciła się i odpięła od pojazdu. W wyniku tego 47–latek z Lublina kierujący oplem wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń.

Policja ponownie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku za kierownicą. Pamiętajmy, jeżeli w trakcie podróży na swojej drodze najedziemy na kolizję, czy wypadek drogowy – zachowajmy szczególną ostrożność, bądźmy czujni i wykażmy się chwilą cierpliwości.

J.B.

Źródło: KMP Krasnystaw

Poprzedni artykułZderzenie motoroweru z Audi
Następny artykułWażne! Wstrzymanie planowych przyjęć pacjentów i zabiegów w szpitalu “papieskim”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments