Zamość – ograniczenia dzialnosci, dezynfekcje … Szczegóły w artykule

0
1546

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca działalność jednostek systemu oświaty zostaje ograniczona.

Oznacza to, że przedszkola, szkoły i placówki oświatowe (zarówno publiczne, jak i niepubliczne) nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Rodzic, który ma dziecko w wieku do 8 lat, ma prawo do zasiłku opiekuńczego do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, by zadbali o bezpieczeństwo zdrowotne dzieci i dopilnowali, by w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dzieci pozostały w domach. Należy unikać dużych skupisk ludzi takich jak np. komunikacja publiczna, kino, centra handlowe, jak również przestrzegać zasad higieny osobistej i czystości pomieszczeń, w których przebywamy. Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby zachęcali dzieci do samodzielnej nauki, a nauczyciele postarają się przygotowywać dla uczniów zadania do samodzielnej pracy w domu w czasie, kiedy w szkole nie będzie zajęć.

Jednocześnie informujemy, że do 25 marca swoją działalność zawieszają:

ZAMOJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY

ZDK

Z dniem 11.03. do dnia 25.03. odwołano wszystkie zajęcia stałych form pracy własnych i zewnętrznych, w tym Uniwersytetu III Wieku, spektakl w dniu 15.03. i warsztaty w dniu 16.03.

BWA

W związku z zaleceniami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, BWA Galeria Zamojska zawiesza swoją działalność wystawienniczą w miesiącu marcu b.r.

ORKIESTRA SYMFONICZNA IM. K. NAMYSŁOWSKIEGO 

Koncerty w marcu zostały odwołane.

MUZEUM ZAMOJSKIE wraz z Oddziałem Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 12 – 25 marca 2020 r. W związku z tym wszystkie wydarzenia odbywające się w Muzeum wraz ze zwiedzaniem zostają odwołane.

CFK „ STYLOWY”

Informujemy, że w związku z decyzją Rządu RP z dnia 11 marca 2020r. o zawieszeniu funkcjonowania kin, wszystkie seanse w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu od 12 marca 2020 zostają odwołane. Zwrotu zakupionego biletu można dokonać w kasie kina, która będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00. Zwroty za bilety zakupione przez stronę WWW będę realizowane na konta, z których dokonano wpłaty.

Książnica Zamojska ogranicza działalność Działu Udostępniania oraz Działu Sieci Miejskiej do 25.03.2020 r.

OSIR- do 25.03. 2020 r. obiekty sportowe będą zamknięte.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności informujemy o odwołaniu pikniku konsumenckiego z okazji Światowego Dnia Konsumenta zaplanowanego na 14 marca 2020 roku w Galerii Handlowej „Twierdza” w Zamościu. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy w późniejszym czasie. Z tego samego powodu nie odbędzie się konferencja dla pedagogów i rodziców „Bliżej dziecka” (14.03.).

W ramach profilaktyki autobusy zamojskiego MZK są przynajmniej raz dziennie dezynfekowane.

Poprzedni artykułTłumy w zamojskich marketach. Premier: nie ma potrzeby robienia zakupów na zapas.
Następny artykułKorono-oszuści. Policja ostrzega.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments