Książnica Zamojska rusza z akcją “Czytam = wiem więcej”.

0
229

Podobnie jak w ubiegłym roku Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu wyrusza na podbój zamojskich szkół. Tym razem instytucja zamierza zachęcić klasy podstawowe do sięgania po książki. W tym celu zaplanowano akcję czytelniczą na cały 2020 r. pod hasłem Czytam = wiem więcej.

Działanie polegać będzie na spotkaniach z młodzieżą, podczas których znane osoby życia publicznego naszego miasta będą czytać fragmenty lektur młodzieżowych. Na spotkaniach poruszane będą tematy współczesne młodym ludziom.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa wśród ludzi młodych, aby spostrzegli zalety płynące z czytania. Zależy nam na uświadomieniu młodemu pokoleniu, że czytanie rozwija wszystkie funkcje odpowiedzialne za uczenie się – pamięć, uwagę, koncentrację. Regularne sięganie po książkę wzbogaca zasób słownictwa i wiedzę ogólną. Ponadto jest to ponadczasowa oraz wartościowa forma rozrywki. – tłumaczy Karolina Fidler -Niemczuk z Działu Rozwoju, Analiz i Działalności Wydawniczej Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. – Liczymy na to, że poprzez akcję pomożemy ukształtować u uczniów poczucie własnej wartości i dostrzegania dobrych stron u innych. – dodaje

Poprzedni artykułSzkolenia online – czym różnią się od tradycyjnych szkoleń?
Następny artykułMamy nowych policjantów. [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments