19-letni motocyklista w szpitalu

0
3644

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Zamościu na rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W wyniku zderzenia osobowego citroena z motocyklem marki Yamaha do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony 19-letni kierujący jednośladem. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Do wypadku doszło wczoraj o godzinie 18:20 na zamojskim rondzie Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 48-letnia mieszkanka Zamościa kierując samochodem marki Citroen poruszała się ul. Odrodzenia. Wjeżdżając na rondo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na skrzyżowaniu motocykliście, który jechał ul. Wyszyńskiego od strony Starego Miasta.

Po zderzeniu pojazdów 19-letni motocyklista z gm. Telatyn z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierująca citroenem była trzeźwa. Od uczestników wypadku pobrano krew do dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Szczegóły i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Dla bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu zbliżając się do skrzyżowania zawsze należy zwrócić uwagę na znaki drogowe, które informują o pierwszeństwie przejazdu. Ponadto widząc w oddali zbliżający się do skrzyżowania pojazd zawsze należy racjonalnie ocenić dzielącą nas od niego odległość przewidując również to, że kierujący nim może poruszać się znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Przestrzeganie znaków i przepisów drogowych oraz skupienie uwagi za kierownicą zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadków, w czasie, których ktoś traci zdrowie, a nawet życie.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

68 163976 19-letni motocyklista w szpitalu 68 163975 19-letni motocyklista w szpitalu 68 163974 19-letni motocyklista w szpitalu

Poprzedni artykułSpacer z przewodnikiem po węgierskich śladach w Zamościu
Następny artykuł85-latek z Werbkowic na skrzyżowaniu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments