Rusza nowy Budżet Obywatelski. Jakie pomysły tym razem zgłoszą zamościanie?

0
366

Od 5 marca do 2 kwietnia będą przyjmowane projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2021 r. Magistrat zachęca mieszkańców miasta do zgłaszania pomysłów na zmianę swojego osiedla i miasta.

Dla każdego z szesnastu osiedli przeznaczono po 100 000 zł, razem 1,6 mln zł. Na realizację projektu ogólnomiejskiego zaplanowano 900 000 zł. W sumie do rozdysponowania jest 2,5 mln zł.

Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, propozycję projektu osiedlowego może zgłosić min. 10 mieszkańców, propozycję projektu ogólnomiejskiego – min. 50 mieszkańców. Istnieje możliwość łączenia środków z poszczególnych osiedli, ale konieczne jest podpisanie porozumienia w tej sprawie przez właściwe Zarządy Osiedli i dostarczenie go na 5 dni przed rozpoczęciem terminu zgłaszania projektów do Prezydenta Miasta.

Propozycje projektów zgłasza się na specjalnym formularzu, który publikujemy w załączniku. Jest również dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Budżet Obywatelski, w Biurze Obsługi Interesanta oraz w siedzibie Zarządu danego osiedla.

Wypełniony formularz (wraz z listą poparcia projektu) można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta UM lub drogą elektroniczną w formie skanu poprawnie wypełnionego formularza na adres: [email protected] do 2 kwietnia.

Zamojski Budżet Obywatelski ma formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Zamość (na dany rok kalendarzowy) na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań o zasięgu lokalnym. Budżet Obywatelski jest realizowany od 2014r . Przez ten czas w mieście pojawiły się m.in. nowe place zabaw, wyremontowane ulice i chodniki, ścieżki rowerowe czy siłownie zewnętrzne.

Zamojski Budżet Obywatelski ma sprawić, że mieszkańcy poczują się bardziej odpowiedzialni i zaangażowani w rozwój swojego osiedla, a w konsekwencji całego miasta. Od roku 2018 mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy przez internet.

Protokoły z poprzednich głosowań dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Zamość.

źródło: UM Zamość

Poprzedni artykułPILNE! Koronawirus w Polsce. Zarażona kobieta przebywa w łódzkim szpitalu
Następny artykułSamosąd na 45-latku!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments