W bagażniku Daewoo przewoził 830 paczek papierosów

1
277

Ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci kontrolując pojazd marki Daewoo. 45-letni właściciel nielegalnych wyrobów tytoniowych odpowie za swój czyn w oparciu o przepisy kodeksu karno skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby prawi 19 tys. złotych.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Daewoo, którym kierował 45-letni mieszkaniec Zamościa. Jak się okazało podczas kontroli pojazdu w bagażniku w torbie podróżnej kierujący przewoził ponad 830 paczek papierosów różnych marek, które nie miały polskich znaków akcyzy.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone i razem z właścicielem przewiezione do komendy. 45-latek odpowie za naruszenie przepisów karno skarbowych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru. Gdyby papierosy trafiły na rynek Skarb Państwa poniósłby starty w wysokości prawie 19 tys. zł.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykuł5 poziomów automatyzacji procesów produkcyjnych we współczesnym przemyśle
Następny artykułChciał zarobić i skupował papierosy
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OZ

Niech obniza akcyze i ceny w sklepach. Zniknie czarny rynek!!