Chciał zarobić i skupował papierosy

0
275

Ponad tysiąc pięćset paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy kryminalni. Kontrabandę przewoził busem 46-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Z uzyskanych informacji operacyjnych wynikało, że mężczyzna, będzie przewoził samochodem nielegalne papierosy. Wczoraj funkcjonariusze z zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą zatrzymali do kontroli opla. Jak się okazało informacje były trafne. Mężczyzna w bagażniku przewoził ponad tysiąc pięćset paczek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

46-latek wyjaśnił, że skupował papierosy i po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 27 tysięcy złotych. Wartość rynkowa wyrobów tytoniowych to ponad 20 tys. zł.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

AL

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułW bagażniku Daewoo przewoził 830 paczek papierosów
Następny artykułKierowco, noga z gazu! Dziś wielkie polowanie policji na piratów drogowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments