Zamość: Aż 80 kolizji drogowych w ciągu roku. W tym miejscu padł niechlubny rekord

2
1990

Skrzyżowanie Al. Jana Pawła II /Hrubieszowska/ Prymasa S. Wyszyńskiego/ Legionów to miejsce, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku zamojska Policja odnotowała tu 80 kolizji. W 2018 roku było ich 79.

Jak informuje Zarząd Dróg Grodzkich, w roku 2019 do 19 kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Prymasa S. Wyszyńskiego/Odrodzenia/ Hetmana J. Zamoyskiego (w 2018 r. -31). Na skrzyżowaniu ul. Dzieci Zamojszczyzny/ Sadowa/ doszło do 18 kolizji, w roku 2018 było ich 33.

Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe z udziałem pieszych i rowerzystów, do których doszło na przejściu dla pieszych, to w 2019 roku Policja odnotowała ogółem 15 zdarzeń (3 wypadki i 12 kolizji). Poza przejściem dla pieszych doszło do 13 zdarzeń (3 wypadków i 10 kolizji).

Zarząd Dróg Grodzkich wspólnie z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W 2019 roku wspólnie z WORD wykonaliśmy oznakowanie aktywne przejść dla pieszych na ul. Hetmana Jana Zamoyskiego i Śląskiej z elementami świetlnymi w nawierzchni, zamontowaliśmy wyspy z azylem na dwóch przejściach na ulicy Lipskiej, wykonaliśmy oznakowanie poziome w postaci ostrzegawczych czerwonych linii wibracyjnych przed Rondem Prymasa S. Wyszyńskiego– mówi Marcin Nowak, dyrektor ZDG w Zamościu.

Poza skrzyżowaniami do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi na ul. Lwowskiej- w 2019 roku było tu 38 kolizji. Na ul. Prymasa S. Wyszyńskiego doszło do 37 kolizji, 28 na ul. Sadowej, 25 zdarzeń odnotowano na ul. Dzieci Zamojszczyzny (były to 22 kolizje i 3 wypadki, ranne zostały 3 osoby). W 2019 roku na ul. Przemysłowej doszło do 24 kolizji, a na Al. Jana Pawła II odnotowano 21 kolizji i 1 wypadek drogowy.

źródło: UM Zamość

Poprzedni artykułUroczyste pożegnanie Dyrektora szpitala “papieskiego”
Następny artykułU młodzieńca odnaleźli dwie wagi oraz brązową substancję w kostce.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Amorek

Na jakim rondzie …pierwszeństwo ma z lewej strony czyli od środka ? Tylko na tym ..kierowcy glupieją….a tym co się wydaje że umieją jeździć
.właśnie oni sprawiają zagrożenie.lub jeżdżą tak jak na innych rondach…

Pan Żabka skacze po główkach takich..

Amorek, w rondzie wyznaczone są pasy ruchu, strzałki z nakazem jazdy jak również pasy do wyjazdu z ronda. Na każdym zjeździe dodatkowo wyprowadzone linie dla niedzielnych kierowców, wymalowane “czarno na białym”. Stosując się do zasady: “zmieniasz pas ruchu – ustąp”, a nawet zatrzymaj się by przepuścić, to chyba oczywiste? Nie każdy ogarnia, jak również większość ignoruje pierwszeństwo rowerzystów na wyznaczonych ścieżkach w rondzie, bezmyślnie i beznadziejnie! Ludzie trochę kultury!!