Wiózł o czterech pasażerów za dużo

0
631
Fot. KMP Zamość

Policjanci zamojskiej grupy SPEED każdego dnia wyjeżdżają na drogi powiatu i dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu kontrolują zachowanie kierowców. O skuteczności tej grupy przekonał się 39-latek, który kierując pojazdem marki Renault przewoził w przestrzeni ładunkowej auta 4 osoby, na co nie zezwalały mu dokumenty pojazdu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, 39-latek otrzymał również wysoki mandat oraz punkty karne.

Wczoraj policjanci z zamojskiej grupy SPEED w Brodach Dużych zatrzymali do kontroli drogowej dostawczy furgon marki Renault. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym maksymalna liczba osób, które mogły być przewożone w tym samochodzie, wynosiła trzy. Podczas kontroli mundurowi stwierdzili, że 39-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego poza dozwoloną liczbą pasażerów, w przestrzeni ładunkowej pojazdu dodatkowo przewoził kolejne 4 osoby. Pasażerowie siedzieli na zamontowanych tam siedziskach.  

39-latek przewożąc większą liczbę osób niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu określający liczbę miejsc – popełnił wykroczenie, za co został ukarany wysokim mandatem, na jego konto wpłynęły także dodatkowe punkty karne. Na trzy miesiące pożegnał się również z uprawnieniami do kierowania pojazdami.

Tylko wczoraj policjanci z zamojskiej grupy SPEED reagując na naganne i niebezpieczne zachowanie kierujących ujawnili ponad 50 naruszeń przepisów ruchu drogowego. W większości przypadków popełnione przez kierowców wykroczenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, również tych tragicznych. Dlatego też nierozsądni „miłośnicy szybkiej jazdy” nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Ich zachowanie, prowadzące często do ludzkich tragedii, jest surowo piętnowane.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułJazdę z promilami zakończył na betonowym przepuście
Następny artykułZamość nocą. Urzekające zdjęcia naszego miasta
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments