Spore zmiany w maturze. Egzamin będzie trudniej zdać

1
1679
Uczniowie "Społeczniaka" tuż przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z języka polskiego. (zdjęcie archiwalne) Fot. Bogusław Klimczuk

Od 2023 r., by zdać maturę, trzeba będzie uzyskać minimum 30 procent z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Do tej pory nie było to wymagane.

Podczas posiedzenia sejmowej komisji edukacji Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, poinformował o zmianach, jakie wkrótce mają zostać wprowadzone w egzaminach maturalnych.

Matura w obecnej formie wymaga zdania na co najmniej 30 procent egzaminów pisemnych z języka polskiego, wybranego języka obcego i matematyki oraz podejścia do przynajmniej jednego dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Jeśli chodzi o ten ostatni egzamin, wystarczy jedynie, że maturzysta do niego przystąpi, by był on zaliczony. Jednak od 2023 roku ma się to zmienić – żeby zdać maturę trzeba będzie uzyskać przynajmniej 30 proc. z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Nowe warunki obejmą pierwszych absolwentów ośmioletniej podstawówki.

 

Poprzedni artykuł„Ulotność” Joanny Słupskiej-Maron [ZDJĘCIA]
Następny artykułOd marca emerytury i renty wzrosną. O ile?
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

To chyba nie jest zbyt wygórowane wymaganie. Po to uczniowie realizują przedmioty w zakresie rozszerzonym. Kiedyś trzeba było mieć 50% żeby ocena była pozytywna.