Policjanci już na korytarzu poczuli zapach marihuany.

1
1652

Dzielnicowi z zamojskiej komendy w mieszkaniu 28-latka odnaleźli ponad 560 gr. marihuany oraz kryształki zawierające w składzie mefedron. Podejrzany usłyszał już zarzuty czynienia przygotowania do wprowadzenia do obrotu i posiadania znacznej ilości środków odurzający i substancji psychotropowych. Decyzją sądu 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Na początku tygodnia dzielnicowi z zamojskiej komendy podczas obchodu rejonu służbowego na jednym z zamojskich osiedli odwiedzili mieszkanie 28-latka. Już na korytarzu poczuli charakterystyczny zapach marihuany, a mieszkający tam mężczyzna na ich widok stał się nerwowy i dążył do tego, aby dzielnicowi nie weszli do środka. Jednak stróże prawa nie odpuścili i przypuszczając, że 28-latek może posiadać zabronione substancję pod tym kątem sprawdzili mieszkanie. Jak się okazało, nie mylili się. W mieszkami 28-latka w różnych miejscach odnaleźli ponad 560 gr. suszu roślinnego oraz kilkadziesiąt gram białego proszku i kryształków w różnych kolorach, odnaleźli również wagi elektroniczne, młynek do rozdrabniania oraz kilkadziesiąt woreczków strunowych.

Odnalezione substancje i przedmioty zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. Po wykonaniu testów narkotykowych okazało się, że jest to marihuana i mefedron.  Zabezpieczone substancje zostaną poddane dalszym szczegółowym badaniom pod kątem zawartości substancji z grupy środków psychotropowych.

28-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony przed oblicze prokuratura, który przedstawił mu zarzuty przygotowania do sprzedaży oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Na podstawie analizy zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Zamościu dzisiaj zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara w wymiarze nawet 12 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

68 163010 Policjanci już na korytarzu poczuli zapach marihuany. 68 163009 Policjanci już na korytarzu poczuli zapach marihuany. 68 163007 Policjanci już na korytarzu poczuli zapach marihuany.

Poprzedni artykułZamość: Walentynkowa zabawa na lodzie [PROGRAM]
Następny artykułDachowanie 20-letniego kierowcy BMW
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erfgewg3r34

ja tam nie widzę krzywdy społecznej – ale słupki muszą się zgadzać u sługusów systemu co nie? W końcu za to się bawią i żrą.