Skupował papierosy od nieznanych sobie osób. Grozi mu wysoka grzywna

0
740

Blisko 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj tomaszowscy policjanci. Kontrabanda pochowana była w domu na terenie gm. Jarczów. 49-letni właściciel kontrabandy, odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Z uzyskanych informacji przez tomaszowskich policjantów wynikało, że mieszkaniec gm. Jarczów, ma schowane w domu nielegalne papierosy. Wczoraj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, funkcjonariusze SG w Lubyczy Królewskiej oraz funkcjonariusze Lubelskiego UCS z Zamościa zastukali do drzwi 49-latka. Mężczyzna nie ukrywał, że w domu znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Pokazał miejsce przechowywania kontrabandy.

Z jego wyjaśnień wynikało, że skupował papierosy od nieznanych osób, które przywoziły je do niego do domu. Po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 85 tys. zł.

Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego, które zagrożone jest karą wysokiej grzywny oraz przepadkiem dowodów rzeczowych.

A.L.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski

68 162889 Skupował papierosy od nieznanych sobie osób. Grozi mu wysoka grzywna 68 162888 Skupował papierosy od nieznanych sobie osób. Grozi mu wysoka grzywna

Poprzedni artykułZAMOŚĆ! W piątek zaginął Przemysław Czarnecki. UDOSTĘPNIJ
Następny artykułZamość: StyLOVE Walentynki. Co w repertuarze?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments