Gałąź przebiła szybę szynobusu, raniąc motorniczego. Kilkanaście interwencji straży w związku z silnym wiatrem

0
555
Fot. KM PSP w Zamościu

W poniedziałek 10 lutego w godz. 6 do 20 na terenie powiatu zamojskiego strażacy odnotowali łącznie 12 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru. Zdarzenia te dotyczyły połamanych drzew i konarów oraz uszkodzonych dachów budynków, zlokalizowanych w różnych miejscach powiatu zamojskiego oraz miasta Zamość.

Do groźnego zdarzenia doszło na trasie kolejowej Zawada – Siedliska. Spadająca gałąź wybiła szybę w szynobusie relacji Zamość – Lublin, lekko raniąc motorniczego.

W kolejnych 7 zdarzeniach przewrócone drzewa i konary spowodowały tylko niewielkie straty materialne w postaci uszkodzonych ogrodzeń oraz słupa i linii energetycznej.     

Silnie wiejący wiatr spowodował także uszkodzenia budynków. W Płoskiem doszło do zawalenia się ściany szczytowej w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W Michalowie doszło do uszkodzenia dachu budynku biurowego. W Zamościu przy ul. Szopena silny wiatr doprowadził do uszkodzenia dachu budynku garażu, a przy ul. Strefowej – do uszkodzenia dachu budynku ochrony.  

Działania straży pożarnych w tym zdarzeniach polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych dachów budynków. 

Strażacy, mając na względzie prognozę pogody na najbliższe dni, apelują o unikanie w miarę możliwości parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów naszych domów i mieszkań drobnych i lekkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez podmuchy wiatru. 

Poprzedni artykułOśrodek leczenia uzależnień – jak wybrać odpowiedni?
Następny artykułSukces Capelli All’antico z Zamojskiego Domu Kultury!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments