19 -latka wymusiła pierwszeństwo, dla kierowcy Opla była to już druga kolizja w tym dniu

0
5247

Znamy więcej szczegółów dotyczących zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ul. Dzieci Zamojszczyzny z ul. Sadową. [ZOBACZ: Z ostatniej chwili: wypadek na Sadowej].

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 19-letnia mieszkanka gm. Zwierzyniec kierując pojazdem marki Suzuki skręcając w lewo w ul. Sadową nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka ul. Dzieci Zamojszczyzny 21-letniemu kierującemu audi. Po zderzeniu z audi, suzuki uderzył w stojący na ul. Sadowej samochód marki Opel Vivaro, którego 62-letni kierujący oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu.

Do szpitala zostali przewiezieni kierujący audi – 21-letni mieszkaniec gm. Zamość oraz pasażerka suzuki. Po wykonanych badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odnieśli poważniejszych obrażeń i mogli opuścić placówkę służby zdrowia. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruch drogowym kierująca suzuki została ukarana mandatem karnym.

Kilka godzin wcześniej na skrzyżowaniu ul. Żdanowskiej z ul. Sienkiewicza również doszło do kolizji. Przyczyną zdarzenia także było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Zdarzenia łączy również ten sam uczestnik – kierujący oplem. Wówczas to 62-latek, siedzący za kierownicą opla skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym pojazdem marki Citroen. Następnie citroen uderzył w stojący przed skrzyżowaniem pojazd marki Renault. Na szczęście w tym przypadku pomoc medyczna nie była potrzebna, nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji kierujący oplem, 62-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego otrzymał mandat karny.  

Policjanci przypominają o obowiązku przestrzegania przepisów i znaków drogowych. Bardzo ważne dla bezpieczeństwa każdego kierowcy jest również wykonywanie na drodze manewrów w sposób przemyślany i bezpieczny, ponieważ chwila nieuwagi, czy też roztargnienie może doprowadzić do zdarzenia, w czasie, którego ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykuł“Podziel się miłością”. Walentynkowa akcja poboru krwi
Następny artykułZamość: Właściciel sklepu meblowego ukarany za spalanie śmieci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments