Powstanie nowa obwodnica Zamościa! Zatwierdzono plan budowy 100 obwodnic!

7
7876

“Program budowy 100 obwodnic na drogach krajowych jest gotów do realizacji i przechodzimy do jego wykonania’. Ogłosił dzisiaj w sobote 8 lutego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Polacy maja prawo korzystać z bezpiecznych dróg, Polacy maja prawo do miejscowości, w których nie występują korki nie dominuje smród spalin i w koścu hałas, który temu towarzyszy. Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych wygodnych dróg kontynuował minister.
Minister Adamczyk zaznaczył dalej, że „ Będziemy budowali obwodnicę w tych miejscowościach, w których dochodziło do największej ilości wypadków.
W województwie lubelskim ma powstać 7 obwodnic: w Dzwoli, Górajcu, Janowie Lubelski, Łęcznej, Łukowie, Szczebrzeszynie i Zamościu. Obwodnica Zamościa w ciągu drogi krajowej 74 (Chomęciska, Chyża, Płoskie)
Przewidywany czas wykonania inwestycji 100 obwodnic to maksymalnie 10 lat. Obwodnica Zamościa ma powstać w ciagu najbliższych 5 lat. 
zrzut ekranu 2020 02 8 o 13 16 10 Powstanie nowa obwodnica Zamościa! Zatwierdzono plan budowy 100 obwodnic!
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

No naprawdę w tej gazecie siedzą Te ….. logiczne s17 powstaje to i obwodnica

Tomasz Krywionek
Reply to  Tom

Widzisz Tom, S17 będzie przebiegać od strony północnej miasta, czyli na wysokości Starego Zamościa, Szopinka i dalej Łabuńki Pierwsze. Nie musisz dziękować za wiedzę, ani przepraszać za użyte słownictwo. Pozdrawiamy.

lider

Przetarg zostanie ogłoszony w drugim półroczu 2025 roku ,na tą chwilę nie ma żadnych wstępnych prac nad obwodnicą .Mówienie coś o Płoskim ,Chyży ,Chomęciskach jest przedwczesne .W Chomęciskach na łąkach można zobaczyć chorągiewki ,jest to oznaczenie badania gruntu pod przyszłe S17 ,tak na marginesie dodam że prace koncepcyjne związane z S17 na odcinku Piaski-Hrebenne trwają od 2008 roku .Reszta to tania propaganda i niech Wnuk nie mówi “Mamy to “bo nic nie ma .

max

Tomasz Krywionek zerknij na projekty s17 a poznij pisz

Tomasz Krywionek
Reply to  max

Poważnie. max? Ty zajrzałeś i tez twierdzisz, że S17 idzie przez Ploskie? Chyżą? 🙂 Chciałbym poznać źródło Twoich informacji

KOMENTATOR

Witam.
W tym “newsie”dużo reklam,mało jakichkolwiek informacji,dużo przekłamań:

——“Obwodnica Zamościa w ciągu drogi krajowej 74 (Chomęciska, Chyża, Płoskie)
Przewidywany czas wykonania inwestycji 100 obwodnic to maksymalnie 10 lat. Obwodnica Zamościa ma powstać w ciagu najbliższych 5 lat. ”

W CIĄGU 5 LAT —3 KWARTAŁ 2025 DOPIERO ZAPLANOWANO ROZPOCZĘCIE PRAC (NIE WIEM TYLKO,, PRACE BUDOWLANE CZY PROJEKTOWE)
CHCIAŁBYM BARDZO ABY OBWODNICA ZACZYNAŁA BIEG W OK. LASU NA GRANICY CHOMĘCISKA -SITANIEC (WEZEŁ EXPRESÓWKI).
NIESTETY STARTUJE Z RĄDA SITANIEC NA WIADUKCIE –PRZEZ LASEK –POMIĘDZY KOLONIA CHYŻA A LHS– PRAWDOPODOBNE RĄDO PRZED WIADUKTEM W ZAWADZIE

KOMENTATOR

——„Obwodnica Zamościa w ciągu drogi krajowej 74 (Chomęciska, Chyża, Płoskie)
Przewidywany czas wykonania inwestycji 100 obwodnic to maksymalnie 10 lat. Obwodnica Zamościa ma powstać w ciagu najbliższych 5 lat. ”

W CIĄGU 5 LAT —3 KWARTAŁ 2025 DOPIERO ZAPLANOWANO ROZPOCZĘCIE PRAC (NIE WIEM TYLKO,, PRACE BUDOWLANE CZY PROJEKTOWE)
CHCIAŁBYM BARDZO ABY OBWODNICA ZACZYNAŁA BIEG W OK. LASU NA GRANICY CHOMĘCISKA -SITANIEC (WEZEŁ PLANOWANEJ EXPRESÓWKI).
NIESTETY STARTUJE Z RONDA SITANIEC NA WIADUKCIE –PRZEZ LASEK –POMIĘDZY KOLONIĄ CHYŻA A LHS–- PRAWDOPODOBNE RONDO PRZED WIADUKTEM W ZAWADZIE
ps przepraszam za błędy w poprzedniej info