Zamość: Orkiestra zaprasza do krainy dźwięków

0
143

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu w niedzielę, 16 lutego o 11:30 zaprasza na kolejny Poranek Muzyczny pt. „W Krainie Dźwięków”.

Uczestnicy Poranka tym razem zostaną zaproszeni do muzycznego lasu. Przewodnikami po tym świecie będą: Profesor Violin i Profesor Bas. Tutaj wszystko jest muzyczne: nawet niedźwiedzie śpiewają niskim, a ptaki wysokim głosem. 

Dzięki przemyślanej i edukacyjnej formie Poranka, dzieci poznają: klucz basowy i wiolinowy, wartości nut, tonację dur-moll, czym jest głośność piano i forte, jak jest zbudowany fortepian oraz czym się różni nuta od dźwięku. Młodzi melomani dowiedzą się także, kim jest kompozytor i jakie jest jego zadanie. 

Na środku sceny sali koncertowej stanie fortepian: młodzi słuchacze poznają jego budowę, brzmienie. Zbudują także, z pomocą solistów i muzyków Orkiestry wielką „klawiaturę”, która pomoże w zrozumieniu tajemnic muzyki. 

Dzieci nauczą się także do czego służy piosenka: wyraża i wywołuje emocje, bawi, smuci a nawet…usypia. 

Do magicznej Krainy Dźwięków zapraszają:  

Elżbieta Kozyra – prowadzenie, śpiew

Barbara Rabiega – śpiew

Dariusz Sobczak – śpiew

Piotr Stopa – opracowanie muzyczne, fortepian

Michał Stopa – wiolonczela

Gośćmi najbliższego Poranka będą młodzi muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia  im. Karola Szymanowskiego w Zamościu: Mikołaj Stopa (uczeń pani Alicji Słupskiej) i Piotr Wilgos (uczeń Ewy Jabłońskiej). 

Bilety na Poranek Muzyczny pt. „W Krainie Dźwięków” w cenie 15 zł (10 zł z Kartą Dużej Rodziny) do nabycia  w biurze Orkiestry, przy ulicy Partyzantów 2 oraz w Internecie na: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/547/

[materiał nadesłany]

w krainie dzwiekow Zamość: Orkiestra zaprasza do krainy dźwięków

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments