Tego jeszcze nie było! Bookcrossing w Zamościu.

0
421

Już w drugą sobotę lutego odbędzie się pierwsza Zamojska Książkoteka. Organizator wydarzenia – Stowarzyszenie Lokalnie i Globalnie – we współpracy z Książnicą Zamojską zaprasza do Galerii Ex Libris (ul. Kamienna 20, II piętro).

8 lutego (w godzinach 10-14) bibliofile oraz wszyscy, którzy interesują się książkami, komiksami i lubią towarzystwo sobie podobnych – spotkają się na bookcrossingu – Książkotece. Ta nieodpłatna wymiana książek, połączona ze spotkaniami z osobami związanymi z literaturą (pisarzami, poetami, redaktorami), odbędzie się w Zamościu po raz pierwszy.

W programie same perełki: buszowanie wśród książek; polowanie na okazy, których się jeszcze nie miało; rozmowy na temat książek, autorów i bycia książkolubem; rozmowy okołoksiążkowe; spotkanie z zamojską pisarką – Anną Rychter, autorką trzech książek.

A ponieważ o sztuce słowa najlepiej się rozmawia się przy kawie i herbacie – mały poczęstunek również przewidziany. 

I nawet jeśli nie wszystkie książki trafią do nowych właścicieli, to żadna książka nie zostanie bez opieki! Pozycje, które nie znajdą swoich domów – zostaną przekazane Książnicy Zamojskiej.

Zasady Książkoteki są tylko 3: przynieś ze sobą 3 książki. Zabierz, ile upolujesz (pięknie prosimy! – pamiętaj o innych bibliofilach!). Nie zapomnij o dobrym humorze.

Wydarzenie na Facebooku znajdziecie tutaj: Zamojska Książkoteka

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments