Miasto wycofuje pojemniki do segregacji odpadów komunalnych

2
1406
GAIA

Od 1 marca 2020 r. z zabudowy jednorodzinnej będą wycofywane pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów komunalnych, ponieważ został wprowadzony system „workowy”.

W związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2020 r. zasadami segregowania odpadów i pojawieniem się dodatkowej frakcji BIO, mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymali worki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów.

Tworzywa sztuczne i metal, papier, szkło i odpady BIO odbierane są bezpośrednio z nieruchomości, a zatem nie ma potrzeby, aby tzw. „gniazda” do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wciąż funkcjonowały. Ponadto, od dłuższego czasu, wokół tych miejsc tworzą się „dzikie wysypiska”.

Przypominamy, że odpady zbierane w sposób selektywny, można również dostarczać nieodpłatnie do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanych w Zamościu przy ul. Droga Męczenników Rotundy 2 (PSZOK I) oraz Al. 1–go Maja 16 (PSZOK II). Punkty czynne są  od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz świąt, w godzinach od 09:00 do 17:00, w soboty w od 9:00 do 15:00.

Źródło: UM Zamość

zrzut ekranu 2020 02 5 o 20 41 24 Miasto wycofuje pojemniki do segregacji odpadów komunalnych

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanie

Zdążyliśmy to zauważyć. Bezsensowny pomysł.,by zabierać te pojemniki.

Mieszkaniec osiedla

Bardzo dobra decyzja, na szczęście nie mieszkam w sąsiedztwie tychże pojemników, ale współczuje tym co mieszkają nieopodal. Nie dosyć, że hałas przy wrzucaniu pojedynczych butelek do metalowej puszki, to ostatnio widziałem pozostawione niepocięte opakowania tekturowe plus pojemniki ze zużytym olejem silnikowym i reklamówki stojące przy pojemnikach z pampersami. Teraz skoro na osiedlu każdy segreguje nie ma potrzeby paskudzić tych miejsc.