Urząd Marszałkowski przyznał sportowe nagrody. Pieniądze dostanie 6 zamojskich klubów

0
640
zdjęcie ilustracyjne, archiwum NKZ

Lubelska Unia Sportu na wniosek Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie opublikowała wykaz klubów z województwa lubelskiego, które otrzymają wsparcie finansowe w 2020 roku. W grupie 64 klubów z Lubelszczyzny, znalazło się 6 klubów z Zamościa.

Wysokość otrzymanej kwoty zależy od efektów szkolenia w sporcie młodzieżowym uzyskanych w 2019 roku. Jest wynikiem punktowym, otrzymanym przez sumowanie punktów przyznawanych za osiągnięte miejsca na mistrzostwach Polski i mistrzostwach międzywojewódzkich przez poszczególnych zawodników lub drużyny z danego klubu. Jest to jednolity ,,System Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki” obejmujący rywalizację  młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Na zlecenie ministerstwa klasyfikacje opracowuje Instytut Sportu w Warszawie.

W grupie 64 klubów z Lubelszczyzny spełniających warunki regulaminowe Urzędu Marszałkowskiego znajduje się 6 klubów z Zamościa.

Na sumę 64 524 zł może liczyć KS “Agros'” Zamość, UKS “Sorga'” dostanie 11 279 zł. UKJ “Legion'” Zamość – 4 635 zł, MKS “Padwa” Zamość – 3 872 zł, zaś UKS CSW “Lider” Zamość i UKS “Orka” Zamość po 3 708 zł. Największa kwota w wysokości 123 870 zł zasili budżet klubu AZS UMCS Lublin.

 

 

 

Poprzedni artykułW Zamościu powstanie fakultet matematyczno-informatyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
Następny artykuł„Kraina miodu” w Kinie Konesera
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments