Gm. Zamość: Ruszyła III edycja konkursu „Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”

0
436

Już po raz trzeci Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu zapraszają mieszkańców Gminy do udziału w konkursie „Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”.

Poprzednie edycje zyskały spore zainteresowanie rywalizacją sołectw, co przełożyło się na zwiększenie ilości krwi oddawanej przez mieszkańców Gminy. Duże zaangażowanie osób z Gminy Zamość, oddających krew w ramach gminnego konkursu sołectw, wpłynęło na decyzję o kontynuowaniu tej szlachetnej inicjatywy. Konkurs rozpoczyna się 1 lutego, kończy 30 listopada 2020 r., tym samym obejmuje 4 gminne akcje poboru krwi: 16 lutego w świetlicy w Bortatyczach, 31 maja w świetlicy w Szopinku, 16 sierpnia w świetlicy w Mokrem i 15 listopada w świetlicy w Pniówku.

Przez cały okres trwania konkursu mieszkańcy Gminy, wyrażający chęć udziału w konkursie, mogą oddawać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Zamościu, ul. Aleje Jana Pawła II 10 (w obiekcie szpitala papieskiego). Wystarczy zgłosić ten fakt w punkcie poboru oraz poprosić o specjalny druk deklaracji uczestnictwa w konkursie sołectw Gminy Zamość. Aby pobudzić motywację uczestników w trzeciej już odsłonie konkursu, wprowadzono pewne zmiany w sposobie jego rozliczania. Oceny dokonuje się w dwóch kategoriach.

W I kategorii wygrywa Sołectwo, którego Mieszkańcy oddadzą najwięcej krwi w przeliczeniu na jednego mieszkańca pełnoletniego, posiadającego czynne prawo wyborcze w wyborach do Rady Gminy Zamość (stan na 30.11.2020 r.). W II kategorii wygrywa Sołectwo, którego mieszkańcy oddadzą najwięcej krwi mierzonej w litrach. A jest o co powalczyć. Fundatorem nagród dla laureatów jest Wójt Gminy Zamość, a będą one użytkowane przez mieszkańców zwycięskich sołectw.

Celem konkursu jest zmotywowanie lokalnej społeczności do czynnego udziału w propagowaniu honorowego krwiodawstwa. Dzielmy się tym, co w nas najcenniejsze – krwią, której mimo postępu medycyny nie można zastąpić żadną inną substancją. Świadomość tego, że to „moja” krew może uratować życie drugiemu człowiekowi, jest silnym argumentem w podjęciu decyzji o wstąpieniu w szeregi honorowych dawców krwi. Z całego serca zachęcamy do udziału w zdrowej rywalizacji podjętej z potrzeby serca.

Hasło pierwszej w tym roku gminnej akcji krwiodawczej, którą zaplanowano dnia 16 lutego w Bortatyczach, brzmi „PODZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ”. Może to właśnie „Twoja kropla krwi” przeważy o wygranej w walce o życie.  

Klub HDK przy UG [materiał nadesłany]

ulotka 1 Gm. Zamość: Ruszyła III edycja konkursu „Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”

ulotka 2 Gm. Zamość: Ruszyła III edycja konkursu „Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments