Finał akcji „O morzu i nie tylko z przedszkolakami” [FOTORELACJA]

0
450

31 stycznia w Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu odbyło się spotkanie podsumowujące akcję „O morzu i nie tylko z przedszkolakami”. Jej organizatorami byli Książnica Zamojską oraz Zamojska Grupa Morska. Wydarzenie wsparł także Zarząd Osiedla Orzeszkowej-Reymonta w Zamościu.

W 2019 r. odbyło się 14 spotkań z Panią Janiną Gąsiorowską w przedszkolach. Prowadzonej akcji towarzyszył konkurs dla dzieci na wykonanie najciekawszej pracy plastycznej. Inspiracją dla małych twórców były opowiadania o morzu, pracy marynarzy, ciekawostki związane z historią statku m/s „Ziemia Zamojska” oraz ceremoniałem związanym z jego chrztem. Była to również świetna okazja do rozmowy o konieczności ochrony przyrody – troski o czystość wód, lasów, powietrza, a także opieki nad zwierzętami.

Podczas dzisiejszego podsumowania miało miejsce m.in. wręczenie nagród autorom najciekawszych prac plastycznych powstałych na kanwie „morskich opowieści”, a także prezentacja książki „O morzu i nie tylko z przedszkolakami”, w której zawarte są opowieści Pani Janiny Gąsiorowskiej oraz nagrodzone prace przedszkolaków.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia. Wkrótce pojawi się także film. Zachęcamy więc do śledzenia naszej strony.

FILM:

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments