Usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico

0
910

Pokutuje opinia, że usunięcie tatuażu jest znacznie trudniejsze, niż jego zrobienie. W dodatku nigdy nie jest ono w 100% skuteczne. Istnieją jednak metody, dzięki czemu usuwanie tatuażu jest efektywne i estetyczne. Taką metodą jest laser Discovery Pico.

Pokutuje opinia, że usunięcie tatuażu jest znacznie trudniejsze, niż jego zrobienie. W dodatku nigdy nie jest ono w 100% skuteczne. Istnieją jednak metody, dzięki czemu usuwanie tatuażu jest efektywne i estetyczne. Taką metodą jest laser Discovery Pico.

Czym wyróżnia się Discovery Pico?

Discovery Pico to laser najnowszej generacji i znacznie odróżnia się od innych urządzeń tego typu. Parametry tego lasera znacznie odróżniają się od parametrówi) innych urządzeń i laser jest znacznie mocniejszy. Wykazuje też większą elastyczność pracy.

Co to znaczy w praktyce? To dobra wiadomość na posiadaczy niechcianych tatuaży. Laser potrafi usunąć nawet duże i kolorowe tatuaże. Te bowiem nawet przy wielu sesjach były zwykle trudne do usunięcia. Najczęściej w takich przypadkach tatuaże wyglądały jak wyblakłe i zwykle proponowano przykrycie starego tatuażu nowym.

Na czym polega usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico?

Na pewno zadajesz sobie pytanie, jak to dzieje się, że laser usuwa tatuaż. Działanie jest bardzo proste. Laser wnika pod skórę – dokładnie tam, gdzie znajdują się cząsteczki tuszu. Są one rozbijane na jeszcze mniejsze elementy. To jednak dopiero pierwszy etap. Promienie laserowe mają bardzo wysoką temperaturę, co sprawia, że drobne cząsteczki tuszu. Małe drobinki tuszu usuwane są już naturalnie przez organizm.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest przyjazny pacjentowi i nie jest też skomplikowany, ani nie jest bolesny. To sprawia, że nie jest konieczne podawanie leków przeciwbólowych. Zabieg nie odbywa się także w narkozie. Dzięki temu nie jest konieczna konsultacja z anestezjologiem, który może uznać, że zabieg jest skomplikowany lub wręcz niemożliwy. Końcówka lasera przykładana jest dokładnie do miejsca, w którym znajduje się tatuaż. Lekarz przesuwa głowicę po całej powierzchni skóry, na której znajduje się tusz. To oznacza,  że zabieg nie jest inwazyjny.

Niestety, w przypadku tatuażu jedna sesja nie wystarczy. Podczas pierwszego zabiegu tatuaż jedynie blaknie. W zależności od wielkości tatuażu i jego kolorystyki konieczne są 3-5 sesji. To przed pierwszą sesją dokładnie określa, ile sesji będzie koniecznych. Po zakończeniu ostatniego zabiegu tatuaż jest całkowicie niewidoczny.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest bezpieczny, a to dzięki technologii zastosowanej w laserze. Krótkie impulsy światła laserowego sprawiają, że nie dochodzi do uszkodzenia komórek skóry, w których nie jest obecny tusz.

Jak przy każdej procedurze medycznej, tutaj również istnieją przeciwwskazania. Zabieg nie jest polecany:

  • Kobietom w ciąży
  • Osobom cierpiącym na choroby tkanki łącznej
  • Osobom z infekcjami skórnymi w miejscu tatuażu
  • Osobom stosujących leki rozrzedzające krew lub mające problemy z krzepnięciem krwi
  • Podczas przyjmowania leków fotouczulających

Po zabiegu mogą pojawić się takie przebarwienia skóry, a także zaczerwienienie lub świąd. Nie jest to jednak efekt trwały lub niebezpieczny dla pacjenta. Zaleca się jednak, aby pacjent przez kilka dni nie wychodził z domu, zwłaszcza, gdy panuje słoneczna pogoda.

Jak długo utrzymuje się efekt?

W przeciwieństwie do wielu innych  zabiegów kosmetycznych, usuwanie tatuażu jest trwałe. A to dlatego, że tusz jest fizycznie usuwany ze skóry. Po tygodniach, czy latach nie ma konieczności powtarzania zabiegów laserowych.

Obecnie zabieg laserowy to najskuteczniejsza metoda usunięcia tatuażu. Jest skuteczna w przypadku każdego tatuażu – zarówno czarnego, jak i kolorowego. Nie ma też znaczenia wielkość tatuażu, czy jego umiejscowienie.

Zabieg laserowego usuwania tatuażu wykonasz np. w Klinice Murano w Warszawie. Więcej informacji na stronie klinikamurano.com.

Poprzedni artykułZamojscy gołębiarze przywieźli z Kielc cenne trofea [ZDJĘCIA]
Następny artykułPotrąciła Volkswagenem starszą kobietę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments