100 tys. km ubyło na liczniku Volkswagena

0
317
GAIA

Policjanci biłgorajskiej komendy ustalać będą czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru w dwóch pojazdach. Ubywające kilometry zostały ujawnione przez policjantów wczoraj w trakcie kontroli drogowych.

Wczoraj popołudniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w miejscowości Hedwiżyn, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Volkswagen. Autem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Podczas czynności policjanci skontrolowali stan drogomierza w tym pojeździe i stwierdzili, że zgodnie z zapisem ostatniego badania technicznego, stan licznika zmniejszył się o prawie 100 tys. km.

Tego samego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego podczas przeprowadzanych kontroli ujawnili zaniżone stany drogomierzy jeszcze w jednym pojeździe. Około godziny 18:00 w Biłgoraju na ul. Krzeszowskiej policjanci podczas kontroli drogowej samochodu m-ki Peugot, którym kierował 30-letni mieszkaniec gm. Biłgoraj stwierdzili, że stan drogomierza tego pojazdu zmniejszył się od ostatniego badania technicznego o ponad 25 tys. km.

Policjanci biłgorajskiej komendy prowadzą postępowania, którego celem będzie ustalenie czy doszło do zmiany wskazania drogomierzy lub ingerencji w prawidłowość pomiaru. Zgodnie z prawem czyn taki zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienie wolności.

źródło: KPP Biłgoraj

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments