Na giełdzie dwoje Bułgarów sprzedawało podrobioną odzież. Zostali ujęci.

0
418

Na giełdzie w m. Mokre policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celno Skarbowego zabezpieczyli łącznie 550 sztuk podrobionej odzieży. Oferowali je do sprzedaży obywatele Bułgarii w wieku 31 i 54-lat. Odpowiedzą oni za wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele nielegalnego towaru zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie giełdy w m. Mokre wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno Skarbowego przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi na stoisku handlowym, na którym 31-letni obywatel Bułgarii oferował do sprzedaży „markowe” ubrania zabezpieczyli ponad 400 sztuk bluz sportowych, koszulek i legginsów, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 145 sztuk spodni dresowych z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi, które na innym stoisku handlowym oferowała do sprzedaży 54-letnia obywatelka Bułgarii.

Właściciele nielegalnego asortymentu zostali zatrzymani i wraz z zabezpieczonym towarem przewiezieni do komendy. Wkrótce usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułUcieczka i pościg za Oplem Zafirą
Następny artykułPolicjanci odwiedzają osoby starsze, samotne a także zwracają uwagę na osoby nietrzeźwe.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments