Wernisaż malarstwa Alicji Siemko (fotorelacja)

0
1355

W środę 8 stycznia 2020 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wernisaż malarstwa Alicji Siemko uczennicy klasy 3b Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.

Wystawa jest pierwszą w ramach innowacji „Wędrująca wystawa” prowadzonej przy współpracy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu z Młodzieżowym Domem Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Alicja Siemko wykonuje prace pod opieką artystyczną pana Macieja Sęczawy- nauczyciela rysunku i malarstwa w PLSP w Zamościu.

Ala tak mówi na temat swojej twórczości:

„Nigdy nie sądziłam, że malarstwo będzie dla mnie tak ważne. Od dziecka sprawiało mi ogromną radość, ale nie miałam pojęcia, że zacznę z tym wiązać swoją przyszłość. Gdy wybierałam szkołę nie byłam pewna czy dobrze postępuje, ale okazało się, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Prace wykonane są w technice farb olejnych. Zależy mi na zbudowaniu obrazów ekspresyjnych z mocną formą i śmiałą kompozycją. Staram się używać odważnych zestawień barwnych, które przyczyniają się do energetycznej emanacji obrazów. Najczęstszym tematem jest martwa natura jak i pejzaż. Staram się przedstawiać przedmioty codziennego użytku, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Nie są to obrazy czysto realistyczne, cechuje je duża doza interpretacji. W większości są to prace z drugiej klasy a także z okresu wakacji. Serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy.”

Poniżej nasza fotorelacja z otwarcia wystawy:

Poprzedni artykułNieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na terenie Powiatu Zamojskiego w 2020 roku
Następny artykułOrkiestra zagra w ZDK-u. Będzie można przejechać się “maluchem” i Golfem z 1979 r.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments