Orszak Trzech Króli w Zamościu. Uwaga kierowcy! Niektóre ulice będą zamknięte [TRASA, MAPKA]

0
1296

Przed nami podniosłe wydarzenie. Już 6 stycznia po raz szósty ulicami Zamościa przejdzie Orszak Trzech Króli. Hasło Orszaku 2020 „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!” jest fragmentem refrenu jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd – „Dzisiaj w Betlejem”. Tegoroczne uliczne jasełka odbędą się w 872 miastach i miejscowościach w Polsce i za granicą.

Jak zapowiadają organizatorzy – VI edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Na czas trwania przemarszu ulicami miasta utrudniony będzie ruch pojazdów. Ulica Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Peowiaków i Sadową do ronda przy kościele Św. Katarzyny oraz ul. Akademicka będą chwilowo wyłączone z ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników Orszaku. Zamknięty dla kierowców będzie również parking przy Pałacu. 

Ruch drogowy będzie kierowany przez Policję, Straż Miejską i OSP Gminy Zamość. Służby zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku. 

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń osób kierujących ruchem.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.

W czasie Orszaku  jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator.

Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikami od godz. 10.30 będzie znajdować się przy kościele pw. Św. Michała Archanioła, ratownik podczas Eucharystii będzie w kościele, natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników. 

Toalety zostały zabezpieczone przy kościele pw. Św. Michała Archanioła, przy GKO oraz obok ostatniej stacji przy Pałacu Zamoyskich . 

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Panu Bogu pod postacią Dzieciątka Jezus, wykonany zostanie Polonez Historyczny do kolędy „Bóg się rodzi” przez uczestników Orszaku, Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” wraz z postaciami historycznymi ważnymi dla historii Zamościa i Polski.

Przy ostatniej stacji przygotowane będą gorące napoje i grochówka żołnierska, oraz słodkie „kremówki papieskie”, „szczodraki” zamojskie i „gwiazdki królewskie”.

Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus. Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia. Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie.” – zachęcają organizatorzy Orszaku

Poniżej mapka trasy zamojskiego Orszaku.

orszak mapka 2020 Orszak Trzech Króli w Zamościu. Uwaga kierowcy! Niektóre ulice będą zamknięte [TRASA, MAPKA]

Poprzedni artykułLewica oburzona spektaklem w SP w Łabuniach. Uczniowie zagrali gestapowców i więźniów Auschwitz
Następny artykułPolskie dziedzictwo kulturowe za granicą
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments