Lewica oburzona spektaklem w SP w Łabuniach. Uczniowie zagrali gestapowców i więźniów Auschwitz

2
2295
GAIA

10 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Łabuniach odbyło się święto nadania placówce imienia Dzieci Zamojszczyzny. Z tej okazji zorganizowano przedstawienie historyczne pod tytułem „Nie mogę cię zapomnieć”. 7 – letni uczniowie wcielili się w nim w role więźniów obozu Auschwitz, natomiast 12- latkowie w gestapowców. Odegrano też sceny gazowania więźniów. Spektakl odbił się szerokim echem w mediach (jako pierwszy sprawę opisał dwa dni temu „Newsweek”, po nim kolejne gazety i portale). Inscenizacja wywołała kontrowersje także wśród polityków lewicy. Swoje oburzenie sprawą wyraziła m.in. posłanka Monika Pawłowska, która wystosowała pismo do dyrektora Szkoły Podstawowej w Łabuniach, prosząc o wyjaśnienie czym kierowano się organizując przedstawienie.

Skierowałam pismo do Dyrektora Szkoły, założyłam zapytanie do Biura Analiz Sejmowych i działu prawnego mojego Biura Poselskiego czy nie doszło do złamania prawa” – informuje Monika Pawłowska.

Ostatnie przedstawienie w Szkole Podstawowej w Łabuniach z okazji nadania imienia Dzieci Zamojszczyzny pokazuje drastyczne obrazy skierowane do odbiorców nie mogących jeszcze zrozumieć mechanizmów wojny i terroru jej towarzyszącego – Holokaustu i nazistowskiej machiny mordów. Przemówienia kierowane przez gości do dzieci w wieku szkolnym o „goleniu głów za okupacji”, które rzekomo powinny odbywać się również dzisiaj i o tym, że lewicowe środowiska „chcą tworzyć nowego człowieka, nowe społeczeństwo, bez Boga” są oburzające i nie powinny mieć miejsca.” – czytamy w piśmie posłanki Lewicy skierowanym do dyrektora Szkoły w Łabuniach Bernarda Panasiuka.

Posłanka Lewicy nie wyklucza także podjęcia dalszych kroków w tej sprawie.

Jeżeli pojawią się przesłanki, złożę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dodatkowo skieruję prośbę do Kuratorium o zlecenie kontroli w placówce w Łabuniach.” – zapowiada Monika Pawłowska.
grafika nadesłana przez posłankę Monikę Pawłowską
grafika nadesłana przez posłankę Monikę Pawłowską

labuniepismo Lewica oburzona spektaklem w SP w Łabuniach. Uczniowie zagrali gestapowców i więźniów Auschwitz

labuniepismo2 Lewica oburzona spektaklem w SP w Łabuniach. Uczniowie zagrali gestapowców i więźniów Auschwitz

 

- reklama-
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
oburzona

trudno sobie wyobrazić że taki pomysł komuś przyszedł do głowy w szkole, wykorzystując dzieci nie mogące zareagować negatywnie….brak słów

redi

pewnie..lepiej propagowac demoralizację LGBT niz prawdziwe wydarzenia historyczne..