Spotkanie opłatkowe strażaków i ślubowanie nowego funkcjonariusza [ZDJĘCIA]

0
1084
Fot. Andrzej Szozda
GAIA

Okres przedświąteczny to czas kiedy, częściej składamy sobie życzenia
i z życzliwością spoglądamy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W związku z czym już po raz kolejny na terenie zamojskich koszar 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych. Duchowemu spotkaniu z modlitwą i kolendą przewodniczył ks. bp Marian Rojek ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W spotkaniu brali udział także kapelani innych formacji mundurowych. 

Kolejne spotkanie opłatkowe już tylko w strażackim gronie miało miejsce
w dniu 20 grudnia w sali konferencyjnej zamojskiej komendy. Modlitwie przewodniczył ks. Kan. Andrzej Chmaj – kapelan zamojskich strażaków. Był także życzenia, kolęda  i przełamanie się opłatkiem. 

To wspólne świętowanie w strażackim gronie poprzedziło ślubowanie nowoprzyjętego strażaka do służby str. Łukasza Szczygieł. Spotkanie było dobrą okazją do wręczenia nagród uznaniowych dla strażaków aktywnie uczestniczących w życiu zamojskiej komendy. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych nagrodę komendanta głównego PSP otrzymał mł. kpt. Leszek Wrzyszcz. Ponadto nagrody otrzymali strażacy reprezentujący zamojską komendę w halowej piłce nożnej, siatkówce oraz inni, którzy wyróżnili się wykonywaniem zadań wykraczających poza zakres obowiązków. 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments