Profesor Kutarski odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

0
613
GAIA

Profesor Kutarski odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Prof. Andrzej Kutarski, który od czterech lat pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu im. Papieża Jana Pawła II i wykonuje zabiegi przezżylnego usuwania zużytych elektrod, znalazł się w gronie osób zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu.

W dniu 19 grudnia 2019 r.  w Pałacu Prezydenckim Szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska wręczyła Prof. Kutarskiemu  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi dla rozwoju kardiologii, za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej. 

Dyrekcja Szpitala wyraża wdzięczność i szacunek dla Pana Profesora za to, że dołączył do naszej wysokospecjalistycznej kadry i wspaniale współpracuje z personelem naszego Szpitala. Pragniemy podkreślić, że w naszym ośrodku wykonano już ponad 1000 zabiegów przezżylnego usunięcie zużytych elektrod z serca, najwięcej w Polsce. Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest także wiodącą placówką na świecie w zakresie wykonywania tego typu zabiegów (TLE), które są bardzo skomplikowane i obarczonego wysokim ryzykiem powikłań. 

„Z racji otrzymania tego zaszczytnego wyróżnienia oraz nieocenionej pracy w naszym Szpitalu na rzecz wszystkich pacjentów Panu Profesorowi Andrzejowi Kutarskiemu składamy serdeczne gratulacje i życzy kolejnych sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym” – lek. med. Andrzej Mielcarek, Dyrektor Szpitala.

 

Źródło: Dr Ryszard Pankiewicz
Z-ca Dyrektora ds. Strategii Rozwoju, Marketingu i Komunikacji
Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

prof a kutarski Profesor Kutarski odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments