Zamość znów pójdzie w orszaku za Trzema Królami [PROGRAM]

1
518
Fot. archiwum NKZ

Trwają ostatnie przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia już po raz szósty przejdzie ulicami Zamościa. Hasło Orszaku Trzech Króli 2020 „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!” jest fragmentem refrenu jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd – „Dzisiaj w Betlejem”. Uliczne jasełka odbędą się w 872 miejscowościach w Polsce i kilkunastu na świecie.

VI Zamojskiemu Orszakowi Trzech Króli towarzyszyć będzie wyjątkowy jubileusz  – 440. rocznica założenia Miasta Zamość.

Formowanie Orszaku poprzedzi msza święta w Kościele Św. Michała Archanioła, która rozpocznie się o godz. 10.30. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadba Reprezentacyjny Zespół Wokalny Służby Więziennej.

Po mszy wielobarwny jasełkowy korowód na czele z Trzema Mędrcami, Józefem, Maryją i Dzieciątkiem, przejdzie ulicami Zamościa: Piłsudskiego i Akademicką.

Tworzyć go będą mniejsze kolorowe orszaki. Orszak czerwony – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu i SP nr 6 w Zamościu, Orszak zielony – Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, Orszak żółty – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, Orszak fioletowy – Szkoła Katolicka w Zamościu, Orszak niebieski – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu, Orszak rycerzy – młodzież Parafii p.w. Św. Brata Alberta w Zamościu, Orszak biały – Szkoły z terenu Gminy Zamość: Szkoła Podstawowa w Mokrem, Zespół Szkół w Płoskiem, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach.

Uczestnicy jasełkowego korowodu odegrają trzy sceny biblijne. Pierwszą – „Pokłon pasterzy”, na schodach Kościoła Św. Michała Archanioła, wykonają podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. Kolejną inscenizację – zatytułowaną “Walka dobra ze złem”, obok Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, zaprezentują członkowie Grupy Teatralnej “Jednak Warto” oraz młodzież ze SP nr 8.

Końcowym przystankiem na trasie Orszaku Trzech Króli będzie Pałac Zamoyskich przy ul. Akademickiej. Tam odegrana zostanie scena “Narodziny Zbawiciela” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna oraz Zamojskiego Domu Kultury.

Kolędować podczas Orszaku będą młodzi muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha.

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Panu Bogu pod postacią Dzieciątka Jezus, wykonany zostanie Polonez Historyczny do Kolędy “Bóg się rodzi”. Odtańczą go uczestnicy Orszaku, zespół i Pieśni “Zamojszczyzna wraz z postaciami historycznymi ważnymi dla historii Zamościa i Polski.

Na zakończenie Orszaku zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek.

Patronat honorowy nad VI Orszakiem Trzech Króli w Zamościu objęli J.E. Ks. Biskup Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

orszak 2020 3 Zamość znów pójdzie w orszaku za Trzema Królami [PROGRAM]

 

Poprzedni artykułSzpital “papieski” wysoko w Rankingu Szpitali 2019 „Rzeczpospolitej”
Następny artykułZawodnicy UKS “Sorga” nagrodzeni przez Starostę
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SZKODA

JAKIS KROTSZY CHYBA TEN ORSZAK BEDZIE W TYM ROKU? ZAWSZE BYL DLUZSZY