ZOO podsumowało konkursy. Nagrodzono 95 młodych artystów. [LAUREACI, ZDJĘCIA]

0
612

We wtorek (17.12) odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów organizowanych przez zamojskie zoo w pierwszym semestrze 2019/2020. Łącznie nagrodzono 95 młodych artystów.

Podsumowane zostały następujące konkursy:

1) XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej “Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo” – do konkursu zgłosiły się 22 szkoły podstawowe. Współorganizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. Zwycięzcą została Szkoła Podstawowa w Wielączy.
2) Konkurs Plastyczny “Nocni mieszkańcy zamojskiego zoo” – Współorganizatorami konkursu byli Sklep Papierniczy ArtCreative oraz Fundacja dla Zwierząt TECTUM.

Komisja Konkursowa składających się z pracowników zoo spośród 798 prac pochodzących z 83 szkół i innych placówek edukacyjnych postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących autorów:

PRZEDSZKOLE i KLASA „0”

Prace nagrodzone

Angelika Machałek, lat 6, Przedszkole Miejskie nr 2 w Zamościu

Julia Szczepanowska, kl.”0”, SP w Siedliskach Drugich

Laura Pitak, lat 4,5, Przedszkole  Miejskie nr 10 w Zamościu

 

Prace wyróżnione

Natalia Siemko, lat 5, Przedszkole Miejskie nr 1 w Zamościu

Lena Kornas, lat 3, Przedszkole Miejskie nr 4 w Zamościu

Błażej Marczak, lat 4, SP w Cześnikach

 

SZKOŁA PODSTAWOWA  –  KL. I – III

 

Prace nagrodzone

Dawid Pietraś, kl. II, SP w Uhrze

Wojciech Bartecki, kl.I, SP nr.3 w Tomaszowie Lubelskim

Julia Żmudzka, kl.I, Publiczna SP w Malicach

Judyta Pawelczyk, lat 8, MDK w Zamościu

Julia Chymos, kl.II, Zespół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem

 

Prace wyróżnione

Dawid Bronikowski, kl.II, SP w Zawalowie

Julita Piela, lat 7, SP nr 3 w Zamościu

Anna Kudełka, lat 7, SP w Suchowoli

Beata Procentko, kl.I, Publiczna Szkoła Podstawowa, Mircze

 

SZKOŁA PODSTAWOWA  – KLASY 4-8

Prace nagrodzone

Helena Koszyk, lat 11, SP w Izbicy

Marcel Antoszek, kl. V, Sp nr 9 w Zamościu

Izabela Wróbel, kl.VIII, SP w Wielączy

Nikola Jakubczak, kl.V, Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

Roksana Pić, kl.IV, SP w Michalowie

Zuzanna Kosut, kl.VIII, SP w Lisznie

 

Prace wyróżnione

Marta Hornowska, kl.IV, SP w Jarosławcu

Oliwia Marel, kl.IV, SP w Zawalowie

Paweł Tor, kl.VI, SP nr 9 w Zamościu

Nikola  Łukasik, kl.VI, SP nr 2 w Zamościu

 

Nagrody specjalne Sklepu Papierniczego ArtCreative

Izabela Sanocka, lat 15, MDK w Zamościu

Monika Spodniewska, lat 12, MDK w Chełmie

Natalia Świrszcz, lat 13, SOSW w Zamościu

Aleksandra Bednarz, lat 12, SP nr 1 w Szczebrzeszynie

Zuzanna Nowosad, lat 7, SP nr 3 W Zamościu

Wystawę prac można oglądać w holu dydaktycznym zamojskiego ZOO.

3) VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny “Rozśpiewane zoo” – Współorganizatorem konkursu była Szkoła Muzyczna YAMAHA.

Po przesłuchaniu wszystkich nadesłanych zgłoszeń (29 nagrań z regionu i z kraju) Komisja Konkursowa postanowiła wyróżnić i nagrodzić następujących wykonawców:

Kategoria wiekowa 3-5 lat

zwycięstwo: Karmen Kowalska, lat 4,5 – Zamość

Kategoria wiekowa 6-9 lat

zwycięstwo: Julia Fila, lat 7 – Nowosielec

wyróżnienie: Katarzyna Wawrzycka, lat 7 – Kamień

Kategoria wiekowa 10-12

zwycięstwo: Oliwier Szot, lat 11 – Nowosielec

wyróżnienie: Zuzanna Stanoch, lat 12 – Dębica

Nagroda specjalna

Oliwia Dziewa i Julia Dziewa (6 i 9 lat) – Janów Lubelski

Ksawery Łukasik i Przedszkole ZUZA – Zamość

4) konkurs pt. “Recyklingowa ozdoba choinkowa” – Współorganizatorem konkursu była Fundacja dla Zwierząt TECTUM.

 

Komisja Konkursowa spośród 693 prac wybrała i nagrodziła następujących autorów:

PRACE NAGRODZONE

  Przedszkole
1. Jakub Szewczuk, lat 4, Szkoła Podstawowa w Krynicach
2. Lena Szaja, lat 4,5 Przedszkole Miejskie nr 15 w Zamościu
3. Antoni Majdan, lat 4, Punkt Przedszkolny ZUZA

Klasy 1-3
1. Faustyna Łosiewicz, kl.III, Szkoła Podstawowa nr 1 im.Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie
2. Jakub Kurjer, kl.II, Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Uchaniach
3. Emilia Michałkiewicz, kl.III, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach
4. Aleksandra Mazur, kl.I, Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Antoniówce
5. Maja Kloc, kl.II, Szkoła Podstawowa w Dębowcu
6. Mateusz Kowalik, kl.III, Szkoła Podstawowa nr 1 im.Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie
7. Jagoda Medak, lat 9, Szkoła Podstawowa w Perespie
8. Przemysław Banak, kl.III, Szkoła Podstawowa w Miączynie

  Klasy 4-8
1. Jakub Adamek, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju
2. Weronika Węgrzyn, lat 12, Szkoła Podstawowa w Bodaczowie
3. Anna Głąb, kl.IV, Szkoła Podstawowa w Bodaczowie
4. Piotr Kawalec, kl.V, Szkoła Podstawowa nr 2 im.Henryka Sienkiewicza w Zamościu

PRACE WYRÓŻNIONE

Przedszkole
1. Kornelia Mróz, lat 5, Przedszkole Samorządowe w Bodaczowie
2. Gabriela Semczuk, lat 4, Szkoła Podstawowa w Łabuńkach Pierwszych
3. Zuzanna Krupa, lat 3, Przedszkole Miejskie nr 10 w Zamościu
4. Samanta Reder, lat 5, Przedszkole Miejskie nr 4 w Zamościu
5. Olivier Surmacz, lat 4, Przedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu

Klasy 1-3
1. Magdalena Szewczuk, lat 7, Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Antoniówce
2. Jakub Rat, lat 8, Szkoła Podstawowa w Perespie
3. Martyna Ostrówka, lat 8, Szkoła Podstawowa nr 3 im. dr J.Petera w Tomaszowie Lubelskim
4. Zuzanna Włoszek, lat 8, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu
5. Katarzyna Miszczyszyn, lat 8, Szkoła Podstawowa w Majdanie Górnym
6. Miłosz Janowski, lat 9, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im.Jana Pawła II w Krasnymstawie
7. Julia Poździk, lat 9, Szkoła Podstawowa im.Juliana Tuwima w Wielączy Kolonii

 Klasy 4-8
1. Igor Konieczny, lat 11, Szkoła Podstawowa w Dębowcu
2. Gabriela Sokołowska, lat 11, Szkoła podstawowa im Jana Kochanowskiego w Śniatyczach
3. Roksana Buczak, lat 12, Szkoła Podstawowa w Zawalowie

Wszystkie nadesłane na konkurs ozdoby zostaną wyeksponowane w holu budynku dydaktycznego zamojskiego zoo.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments