Chciała być uprzejma – wylądowała w szpitalu

5
4581

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na ul. Wojska Polskiego, gdzie 43-letnia kierująca volvo nie zdążyła zahamować przed jadącym przed nią pojazdem m. Renault. Po zderzeniu osobówek 48-letnia kierująca renault została przewieziona do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i skupienie uwagi za kierownicą.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godziny 9:00 w Zamościu na ul. Wojska Polskiego. Wstępnie pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 48-letnia mieszkanka gm. Sitno kierując pojazdem m. Renault zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić będącą na przejściu osobę pieszą. Jadąca za nią pojazdem m. Volvo 43-letnia mieszkanka gm. Zamość nie zachowała bezpiecznej odległości za poprzedzającym ją pojazdem, przez co nie zdążyła zahamować i uderzyła w tył osobowego renault.

Będąca na miejscu wypadku załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła kierującą renault. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o skupienie uwagi na drodze. Kierując pojazdem jesteśmy zobowiązani do zachowania ostrożności, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wytężonego obserwowania sytuacji na drodze, która w każdej chwili może się zmienić.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułNagroda dla Stowarzyszenia “Krok za Krokiem”
Następny artykułZOO podsumowało konkursy. Nagrodzono 95 młodych artystów. [LAUREACI, ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Zabrać prawko. Jakby nie to, która się zatrzymała toby potrąciła pieszego. Tam jest bezwarunkowe ustąpienie pierwszeństwa pieszym. O czym informuje znak oraz świetlne ostrzeżenie. A co by było jakby tam dzieci przechodziły. To nie zdążyła wyhamować tylko jechała jak pirat.

Maciej

Aktualnie przepisy mówią, że pieszy ma pierwszeństwo jak już jest na nim, a nie przed nim… .Znak oraz światło tylko ostrzegają. To, że nie wyhamowała nie znaczy, że jechała jak pirat!
A takich właśnie sytuacji będzie dużo więcej jak się zmienią przepisy.

..

Pozazdrościć inwencji twórczej w tworzeniu tytułów. Brak mi słów do inteligencji osób tworzących artykuły. Clickbeit się liczy. Wow

Tomasz Krywionek
Reply to  ..

Czy tytuł jest nieprawdziwy? Poza tym, tak, zależy nam na tym, żeby czytelnicy czytali także informację na stronie internetowej, gdyż nie utrzymujemy się z datków, subwencji, czy funduszy z UE, leczy tylko o wyłącznie z dochodów z reklam.

Z poważaniem
Tomasz Krywionek

Rr

Przede wszystkim pierwszy pojazd stał już a nie gwałtownie hamowal by przepuścić piesza a po drugie tytuł powinien brzmieć zamiast się gapic w sufit patrz przed siebie bo sądzę że w taki sposób wjechała ta kobieta nie widząc że już przed nią ktoś stoi bo hamowanie pojazdu było bardzo krótkie i pewnie pretkosc też była niezła po tym jak uszkodzone zostały pojazdy.