Nadmierna prędkość, nastolatkowie i 4 osoby w szpitalu.

0
1959
- reklama-

Cztery osoby trafiły do szpitala po tym, jak 19-letni kierujący volkswagenem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając na przeciwny pas ruchu czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka citroenem. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nadmierna prędkość, z jaką poruszał się 19-latek. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność za kierownicą.

O wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Złojec dyżurny zamojskiej komendy Policji został poinformowany w niedzielne popołudnie około godziny 18:00. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 19-letni mieszkaniec gm. Sułów kierując volkswagenem na łuku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Citroen. W wyniku zderzenia kierujący citroenem zjechał na lewe pobocze, a kierujący volkswagenem na prawą stronę drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.

W zdarzeniu pośrednio uczestniczył również samochód osobowy marki Honda, który jechał za citroenem. 41-letnia kierująca hondą, aby uniknąć zderzenia z volkswagenem zjechała na krawężnik. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez 19-latka była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków ruchu.

Po wypadku do szpitala zostały przewiezione cztery osoby. 19-latek kierujący volkswagenem wraz z 16-letnią pasażerką oraz dwoje 58-letnich mieszkańców gminy Rudnik, kierujący i pasażerka pojazdu marki Citroen.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący biorący udział w wypadku byli trzeźwi. Mundurowi z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali 19-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia.

D.K-B.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments