Motorowerzysta próbował zahamować, ale nie zdążył

0
531
Fot. KMP Zamość
GAIA

58-letni mieszkaniec Biłgoraja przebywając na jezdni w miejscu niedozwolonym dla osób pieszych został potrącony przez 33-letniego kierującego jednośladem. Motorowerzysta zbyt późno go zauważył i pomimo podjętej próby hamowania nie zdołał go ominąć. 58-latek trafił do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drodze. Przypominają również, że przyczepiony do ubrania odblask może uratować zdrowie, a nawet życie.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj ok. 16:30 na drodze krajowej nr 74 w podzamojskiej miejscowości Jarosławiec. Wstępnie mundurowi ustalili, że 33-letni mieszkaniec gm. Werbkowice kierując motorowerem m. Vonroad poruszał się w kierunku Zamościa. Nagle zobaczył stojącego na jego pasie jezdni poza przejściem dla pieszych mężczyznę, motorowerzysta podjął próbę hamowania, kiedy zorientował się, że nie zdoła jednak ominąć pieszego doprowadził do przewrócenia motoroweru. Pomimo tego nie udało się uniknąć zderzenia – ślizgający się po jezdni pojazd uderzył w mężczyznę. Pieszy, 58-letni mieszkaniec Biłgoraja został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno pieszy, jak i motorowerzysta byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak badań technicznych.

Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci i apelują o rozsądek i ostrożność na drodze. Przebywanie na jezdni poza przejściem dla pieszych, w miejscach niedozwolonym jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się tragicznie. Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętajmy, aby przez jezdnię przechodzić jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, a poruszając się poboczem zachować szczególną ostrożność i nosić odblaski, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni dla kierujących.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments