Czwarty wypadek na tej samej drodze

0
2434
- reklama-

W ostatnim miesiącu w gminie Susiec doszło do 4 zdarzeń drogowych. Droga w tej gminie przebiega w większości przez obszar leśny, gdzie o tej porze roku jest ślisko. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Tylko wczoraj doszło do kolizji w miejscowości Rybnica. Kobieta podróżująca z dwoma pasażerkami na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kierująca sama wyjaśniła policjantom, że nie spodziewała się, iż może być tak ślisko. 48-letnia mieszkanka Przemyśla była trzeźwa i na szczęście nic się jej nie stało. Jedna z pasażerka została przewieziona do szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Mundurowi zatrzymali kierującej dowód rejestracyjny ze względu na uszkodzenia pojazdu.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

AL

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments