Udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

0
329

41 – letnia mieszkanka Biłgoraja zauważyła nietrzeźwego kierowcę volkswagena, zabrała kluczyki do pojazdu i powiadomiła policjantów. Jak się okazało kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a samochód którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13:00 na ul. Cegielnianej w Biłgoraju. 41 -letnia mieszkanka Biłgoraja zauważyła kierowcę samochodu m-ki Volkswagen, którego wygląd wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Kobieta wyjęła ze stacyjki kluczyki i powiadomiła o swoich podejrzeniach policjantów.  Jak się okazało miała rację, jej szybka reakcja uniemożliwiła dalszą jazdę pijanego kierowcy.

Jak ustalili policjanci volkswagenem kierował 47 – letni mieszkaniec Biłgoraja. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że samochód którym kierował, nie ma aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Nietrzeźwemu kierowcy  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może również orzec w stosunku do 47 latka zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Biłgoraj

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments