Zamość: Wbiją łopaty pod budowę “Mieszkań Plus”

2
2977
osiedle przy ul. Parkowej, wizualizacja

W najbliższy poniedziałek, 9 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczysta inauguracja budowy mieszkań w ramach rządowego programu “Mieszkanie Plus”. W ramach inwestycji na niespełna hektarowej działce (pas między Parkową a Chłodną, gdzie działają bloki TBS) powstanie osiedle z sześcioma, trzypiętrowymi blokami. Do dyspozycji przyszłych najemców będzie 96 mieszkań.

Miasto Zamość było jednym z pierwszych samorządów w kraju, które zgłosiło swój akces do programu Mieszkanie Plus. Pod budowę mieszkań przekazaliśmy grunt przy ulicy Parkowej, gdzie jeszcze w tym roku wbijemy pierwszą łopatę. Cieszymy się z tego, ponieważ do naszego urzędu zgłaszają się chętni do udziału w programie Mieszkanie Plus i zrobimy wszystko, by ten program działał dobrze. Ufam, że to nie koniec naszej współpracy i w przyszłości będziemy wspólnie realizować program Mieszkanie Plus – zaznacza prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Przez dwa miesiące zainteresowani Mieszkaniem Plus w Zamościu mogli wypełniać ankiety dotyczące preferencji mieszkaniowych. Jak informuje PFR Nieruchomości – wypełniło je ponad pół tysiąca osób, co oznacza blisko 6 chętnych na jedno mieszkanie. Celem uruchomionych ankiet było zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Wśród pytań były zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności.

Jak wynika z analizy ankiet w Zamościu najwięcej, bo blisko 50% badanych, chce zamieszkać w lokalu 3-pokojowym, z kolei na 2-pokojowe mieszkanie zdecydowałoby się prawie 30% ankietowanych. Większość jest zainteresowana najmem z dojściem do własności – taką odpowiedź wskazało 93% osób. Ponadto aż 67% chce wprowadzić się do mieszkania wykończonego pod klucz. Jeśli chodzi o sytuację mieszkaniową ankietowanych to najczęściej wskazywali oni, że obecnie wynajmują mieszkanie na rynku komercyjnym (41%) bądź mieszkają u rodziców (45%). Respondenci zainteresowali się programem Mieszkanie Plus, ponieważ nie mają obecnie własnego mieszkania (65%), a także nie stać ich na kredyt mieszkaniowy (50%).

Ankietowani zamieszkują głównie gminę Zamość (74%) i mają przeważanie od 21-40 lat (78%).

Jak każdy samorząd, także Zamość chce zatrzymać mieszkańców tak, aby pracowali, płacili podatki i wiązali swoją przyszłość z miastem. Lokalny rynek pracy prężnie się rozwija. Barierą jest brak mieszkań i tu zaczyna się rola spółki PFR Nieruchomości, która realizując program Mieszkanie Plus chce ten deficyt zmniejszyć. Jestem przekonany, że inwestycja, która wkrótce się rozpocznie da mieszkańcom miasta 96 powodów, by pozostać w Zamościu – mówi prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę mieszkań przy ul. Parkowej w Zamościu odbędzie się 9 grudnia 2019 r. na terenie przyszłej inwestycji.

Źródło: PFR Nieruchomości

Poprzedni artykułKłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku. Usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”.
Następny artykułW sercu miasta powstał świetlny labirynt. Mamy już film i zdjęcia [UDOSTĘPNIJ]
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz

Że jaki rybek się prężnie rozwija w Zamościu,. Pracy ?

Wojciech

Żenada,tu się nie da pracy znaleźć